КРЕДИТНІ КАНІКУЛИ

Для Кредитних лімітів на розрахункові рахунки – вже діють до 31.07.2020.

Для кредитів КУБ/Лізинг/Кредитна лінія – подайте заявку.

Кредитні канікули

Кредитні канікули

У зв’язку з пандемією коронавірусу ми прагнемо забезпечити можливість подальшого фінансування вашого бізнесу та продовжити співпрацю в умовах введених обмежень.

Ми розуміємо всю складність ведення бізнесу в період карантину та прагнемо створити максимально прості та зручні умови використання наших кредитних програм. Тому ми впроваджуємо кредитні канікули.

Кредитні канікули – це тимчасове відтермінування платежів за кредитом, процентів/комісій за ним із повним збереженням зобов’язання клієнта щодо їх погашення.

Кредитними канікулами можуть скористатися клієнти ПриватБанку – представники малого та середнього бізнесу, діяльність яких зазнає фінансових труднощів через обмеження, пов’язані зі світовою пандемією, та які неспроможні обслуговувати кредити за визначеним у договорі графіком.

Особливості кредитних канікул

Кредитний ліміт на розрахунковий рахунок Кредитний ліміт «Підприємницький» Усі інші кредити («КУБ», кредитні лінії, лізинг, кредити на основні засоби)
 • Кредитні канікули автоматично вже надано всім клієнтам за кредитними лімітами без прострочення або з простроченням, що виникло після 01.03.2020.
 • Кредитні канікули діють до 31.07.2020.
 • З 01.03.2020 до 31.07.2020 клієнти мають можливість не здійснювати обов’язкове обнулення (погашення) кредиту – строк автоматично переноситься на 31.07.2020
 • Щомісячний платіж (10% від суми заборгованості) та комісії за користування залишаються обов’язковими та повинні сплачуватися в стандартному режимі.
 • У цей період можна не здійснювати обов’язкове щорічне обнулення за основним зобов’язанням, якщо його строк припав на цей період.
 • Якщо суму кредитного ліміту не було погашено, строк автоматично переноситься на 31.07.2020
 • Кредитні канікули надаються за кредитними угодами без прострочення або з простроченням, що виникло після 01.03.2020.
 • Увесь графік платежів зміщується на 5 місяців (для клієнтів, у яких кредитні канікули розпочалися з березня) або на 4 місяці (для клієнтів, у яких кредитні канікули розпочалися з квітня).
 • Строки платежів переносяться за основним боргом та відсотками/комісіями, які за цей період нараховуються в стандартному режимі.
 • У разі наявності прострочення за тілом кредиту/відсотками/комісією з 01.03.2020 кредитні канікули надаються зі скасуванням прострочення, нарахування пені та підвищених (прострочених) процентів

Поширенi питання

Як погашається кредитний ліміт на поточний рахунок у період з 01.03.2020 до 31.07.2020?

У цей період можна не здійснювати обов’язкове щомісячне обнулення всієї суми кредитного ліміту за основним зобов’язанням.

Якщо суму кредитного ліміту на рахунку не погашено, строк автоматично переноситься на 31.07.2020. Нараховані відсотки та комісії сплачуються в стандартному режимі – щомісяця.

Це також стосується й усіх боргів за кредитними лімітами із простроченням з 01.03.2020.

Як погашається кредитний ліміт «Підприємницький» в період з 01.03.2020 до 31.07.2020?

Сплата щомісячного платежу (10% від суми заборгованості) та комісії за користування залишається обов'язковою.

Можна не здійснювати обов’язкове щорічне обнулення за основним зобов’язанням, якщо його строк припав на цей період.

Якщо суму кредитного ліміту «Підприємницький» не було погашено повністю, строк автоматично переноситься на 31.07.2020.

Чи потрібно документально оформлювати зміни в кредитні угоди за кредитним лімітом на поточний рахунок та кредитним лімітом «Підприємницький»?

Додатково вносити зміни в кредитні угоди не треба.

За якими кредитними програмами для клієнтів малого та середнього бізнесу (окрім кредитного ліміту на поточний рахунок та кредитного ліміту «Підприємницький») надаються кредитні канікули?

Кредитні канікули надаються ще за такими програмами: «КУБ», «КУБ під заставу», «Фінансовий лізинг», «Зворотний лізинг», «Інвестиційний кредит», «Кредит на основні засоби, у т. ч. сільгосптехніку», «Бізнес-іпотека», «Поновлювана кредитна лінія», «Агросезон».

Який порядок оформлення кредитних канікул?

 • Банк організує укладення додаткової угоди до кредитного договору (зокрема й заяви на приєднання до Умов і Правил), договорів застави/поруки. Кінцевий строк повернення кредиту буде перенесено на 4–5 місяців.
 • Протягом 10 днів після дати закінчення карантину банк направить клієнтам для підписання додаткові угоди до договорів щодо зміщення усього графіка платежів на 150 днів (для клієнтів, у яких кредитні канікули розпочалися з березня) або на 120 днів (для клієнтів, у яких кредитні канікули розпочалися з квітня).
 • Якщо до 01.07.2020 клієнт не підпише додаткову угоду щодо зміщення усіх платежів за кредитом, банк вимагатиме погашення всіх перенесених платежів вже 01.08.2020.

Примітка: для кредитних угод, що закінчуються до 31.07.2020, строки переносяться до дати закінчення строку дії кредитного договору, а до 31.07.2020 перенесення строків можливе лише з підписанням усіх додаткових угод до договорів за кредитом/заставою/порукою.

Як працюватимуть зміни графіка платежів після 31.07.2020?

Наразі банк надає кредитні канікули саме до 31.07.2020, оскільки ця дата зафіксована у Постанові Національного банку України №39 від 26 березня.

Після закінчення карантину банк підпише з клієнтами додаткові угоди до договорів щодо повного зміщення усього графіка платежів (зі зміщенням кінцевої дати погашення кредиту) так, щоб перший платіж за графіком був у серпні.

Важливо розуміти, що зміни щодо кінцевої дати погашення кредиту набирають чинності з моменту підписання додаткових угод до кредитного договору та договору застави/іпотеки. У разі непідписання таких додаткових угод з боку клієнта банк буде змушений вимагати погашення всіх перенесених платежів вже 01.08.2020.