Вексельні операції

Для безперебійної роботи Вашого підприємства в разі тимчасової відсутності коштів Ви можете домовитися з партнером про відстрочення платежу та оплатити отриманий товар векселем з авалем ПриватБанку.

Хочете дiзнатися бiльше про продукт?

?
* Обов'язкові поля

Що таке вексель

Вексель – це:

 • боргове зобов’язання оплатити певну суму в обумовлений час;
 • засіб платежу, обіговий розрахунковий інструмент, який може передаватися від однієї особи іншій, це кредитні, торговельні гроші, що виникли з кредиту продавця, наданого покупцеві, який він надав покупцеві. Оплата векселем – це відстрочення платежу грошима;
 • різновид цінних паперів, укладений у суворо встановленій формі, що містить письмове абстрактне та безумовне зобов’язання сплатити певну суму певній особі (або тому, кому вона накаже) у зазначений час.
вексель это
о векселях в Украине

10 фактів про векселі в Україні

 1. Векселі, що видаються лише за надані товари (роботи, послуги), називаються товарними, комерційними. Також в Україні існують податкові векселі, що видаються на суму податків і/або зборів, їх видача й обіг регулюються не вексельним, а податковим законодавством.
 2. Проведення розрахунків з використанням векселів обов'язково повинно бути передбачено у письмовому договорі між контрагентами.
 3. За видачу векселя без наявності грошового боргу за товари (роботи, послуги) і/або без зазначення в договорі того, що в розрахунках використовується вексель, законом передбачений штраф.
 4. Бути учасником вексельного обігу в Україні можуть як юридичні, так і фізичні особи.
 5. В України платежі за векселями здійснюються лише в безготівковій формі.
 6. Векселі оформляються на вексельному бланку, який можна придбати в комерційному банку.
 7. Векселі, як товарні, так і податкові, існують лише в документарній (паперовій) формі. В Україні заповнюються лише українською мовою на вексельному бланку. Векселі юридичних осіб підписуються обов'язково двома особами – керівником підприємства та головним бухгалтером. Вексель, що видається в оплату за контрактом між резидентами України, може бути номіновано тільки в національній валюті – гривні.
 8. Векселі бувають двох видів: прості та переказні. У простому векселі основний боржник – векселедавець, у переказному – акцептант, зазначений векселедавцем. У простому векселі зазначено дві особи: векселедавець і перший держатель векселя (у векселедавця є борг перед першим держателем), у переказному – три: векселедавець, акцептант і перший держатель векселя (у векселедавця є борг перед першим держателем, а в акцептанта є борг перед векселедавцем).
 9. Передаються векселі від одного власника іншому шляхом оформлення на звороті спеціального передавального напису – індосаменту. Кількість передач векселя від одного держателя іншому не обмежено.
 10. Якщо власник пред'явив вексель, а боржник не оплатив його, то держатель може звернутися до нотаріуса по здійснення протесту векселя та за виконавчим написом, після цього – одразу ж до Державної виконавчої служби.

Продаж вексельних бланків

Тариф

Вартість одного вексельного бланку (простого чи переказного) – 50,00 грн, у т. ч. ПДВ – 8,33 грн.

Довідка

Окрім оплати банку вартості вексельного бланку, необхідно сплатити в Казначейство державне мито в розмірі 0,1 неоподаткованого мінімуму доходів громадян за кожний бланк (1,70 грн).

Замовлення бланків

Вексельні бланки продаються дистанційно, без відвідування банку. Для купівлі бланків направте заявку на адресу garant@privatbank.ua, у відповідь Ви отримаєте від Головного офісу реквізити для оплати покупки. Після оплати бланки буде вислано кур’єрською службою з Головного офісу банку (м. Дніпро) в офіс покупця бланків векселів.

продажа вексельных блнков
оплата векселей особым плательщиком(домициляция)

Авалювання векселів

Аваль ПриватБанку – гарантія платежу за векселем. ПриватБанк авалює товарні векселі. Плата за аваль істотно нижча, ніж плата за кредит (у 4 та більше разів). Продавець нікому не вірить і працює лише за передоплатою? Замість отримання кредиту на передоплату запропонуйте продавцеві оплату з відстроченням та 100%-ною гарантією платежу – авальований ПриватБанком вексель.

За аваль товарного векселя банком щомісяця стягується комісія, що виражена в % річних і нараховується на суму чинних авалів банку. Розмір комісії залежить від виду забезпечення.

ПриватБанк авалює податкові векселі усіх видів, передбачених законодавством:

 • на суму акцизного збору виробникам медичних препаратів;
 • на суму акцизного збору підприємствам первинного виноробства;
 • на суму акцизного збору виробникам лікеро-горілчаних виробів;
 • на суму акцизного збору виробникам біопалива;
 • на суму акцизного збору виробникам продуктів органічного синтезу;
 • на суму акцизного збору під час придбання нафтопродуктів для використання у хімічній промисловості тощо.

За аваль податкового векселя банком щомісяця стягується комісія, що виражена в % річних і нараховується на суму чинних авалів банку. Чим швидше векселедавець самостійно погасить податковий вексель і надасть банку підтверджуючі документи, тим він менше сплатить комісії за аваль.

Для отримання консультації щодо операцій банку з векселями у спеціалістів Головного офісу надішліть запитання на адресу garant@privatbank.ua

Тарифи

Винагорода (комисія) за послуги банкаТариф єдиний, грн. Без ПДВ.Термін сплати Порядок сплати
Комісійна винагорода за зобов'язання за податковим авалем* не менше 1% річних Згідно рахунку Платіжним дорученням
Комісійна винагорода за зобов'язання за товарним авалем* не менше 3% річних — під заставу майнових прав на депозит

не менше 4% річних — під заставу рухомого/ нерухомого майна

не менше 5% річних — під інше забезпечення, ніж депозит, рухоме/ нерухоме майно
Згідно рахунку Платіжним дорученням

* У випадку сплати векселя банком як авалістом проценти за кредит дорівнюють відсотковій ставці по овердрафтам на строк вище 30 днів (прострочка), що діє на дату сплати векселя банком. Одночасно на суму заборгованості нараховується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України.

Витрати за авалем Вашого векселя

Зазначте вид аваля:
Зазначте суму аваля:
грн
Оберіть забезпечення:
За зобов'язання (щомісячна):
0.00 грн

Як отримати аваль

Крок 1. Зайдіть у «Приват24 для бізнесу» (або зареєструйтесь у ньому).

Крок 2. Виберіть «Авалювання векселів» у меню «Послуги».

Крок 3. Заповніть і надішліть заявку на авалювання до нас у банк.

Крок 4. Після опрацювання заявки банком Вам буде надіслано для підписання договір про авалювання векселів.

Крок 5. Оформіть аваль на векселі у відділенні ПриватБанку.

Поширенi питання