Усі питання щодо цієї послуги

У який момент оплати з використанням гарантованого платежу в покупця виникає право на податковий кредит за ПДВ?

Згідно зі ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 зі змінами та доповненнями, «датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною».

Банківський рахунок, на який списуються гроші (у процесі виконання умов гарантованого платежу), не є рахунком постачальника, отже, списання грошей з рахунку покупця не є датою списання коштів на оплату товарів (робіт, послуг). Таким чином, якщо зарахування грошей (у процесі проведення банком гарантованого платежу) постачальника відбулося до дати поставки товару, податковий кредит за ПДВ відображається за датою зарахування грошей на рахунок постачальника. Якщо зарахування грошей (у процесі проведення банком гарантованого платежу) на рахунок постачальника відбулося після дати поставки товару, податковий кредит відображається за датою поставки товарів.