Усі питання щодо цієї послуги

У який момент оплати з використанням гарантованого платежу в постачальника виникають податкові зобов’язання за ПДВ?

Згідно зі ст. 187 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 зі змінами та доповненнями, «датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку».

Таким чином, якщо зарахування грошей (у процесі проведення банком гарантованого платежу) на рахунок постачальника відбулося до дати поставки товару, податкове зобов’язання за ПДВ відображається за датою зарахування грошей на рахунок постачальника. Якщо зарахування грошей (у процесі проведення банком гарантованого платежу) на рахунок постачальника відбулося після дати поставки товару, податкове зобов’язання відображається за датою поставки товарів.