У рамках міжнародного рейтингу Innovation in Banking Technology Awards 2010, що проводиться вже 12-й рік поспіль журналом The Banker, найкращою інновацією в області технологій роботи з готівкою і казначейських технологій (Innovation in Cash and Treasury Technology) визнано розробку українського ПриватБанку – систему електронної решти LiqPay. Цю технологію впроваджено у всіх філіях і відділеннях банку під брендом «Без монет». Про це повідомляється в червневому номері журналу.

На думку експертів найпрестижнішого у світі рейтингу банківських інновацій, за останній рік в області технологій банки зробили величезний крок уперед: від озеленення банкомата до кардинального скорочення часу й витрат на операції з монетами.

«Протягом багатьох років вчені та експерти ринку пророкують швидку смерть готівки й перевагу електронних платежів, уточнюючи, що на перехід до безготівкового суспільства потрібно чимало часу. І тільки український ПриватБанк зміг втілити мрії в реальність, спрямувавши свої зусилля на скорочення величезних витрат на обіг монет, причому в найбільш витратній його частині – видачі решти під час готівкових угод», – зазначає редакція The Banker. Експерти видання наголошують, що створена ПриватБанком система електронної решти LiqPay забезпечила довгоочікуваний міст між електронною та заснованою на готівці оплатою.

«Простота рішення, що забезпечує не тільки зручність клієнтам, але й значне скорочення витрат торговців на роботу з монетами, визначила проект «Електронна решта LiqPay» як однозначного переможця в номінації», – пише The Banker. Крім того, це відкрита технологія – її API може бути використане будь-якими банками або мерчантами.

У рейтингу Innovation in Banking Technology Awards 2010 експерти журналу розглянули понад 200 заявок від комерційних та інвестиційних банків, фондових компаній і розрахункових палат з усього світу – від Тайваню до Південної Африки. Найкращою інновацією на фондовому ринку визнано проект переіпотеки інвестбанку JPMorgan, у секторі «Платіжні технології» перемогла технологія віртуального карткового рахунку Citi Global Transaction Services, найекологічнішою технологією став проект Green ATM від State Bank of India.

Також за даними рейтингу, серед новацій у сфері інформаційної безпеки переміг проект Firma Digitalizada Іспанської Конфедерації Ощадних Банків, в області нових каналів продажів найкращим визнано проект ATM Transformation від BBVA Group, найкращої інновацією в маркетингових технологіях стала розробка HSBC Merchant Services "Continuous Portfolio". Проект автоматизованої панелі доступу клієнта банку JPMorgan визнано найкращим серед інновацій в області керування даними, у сфері керування ризиками перемогла Eurex Clearing, а в номінації Clearing and Settlement Technology найкращим було визнано проект Continuous Linked Settlement Group.

Контакти прес-служби

Адреса головного офiсу:
49094, Україна м. Днiпро, вул. Набережна Перемоги, 30.
press@privatbank.ua