Віднині зменшити свої рахунки за енергоносії зможе більша кількість власників квартир і приватних будинків в Україні, адже IFC, підрозділ Групи Світового банку, Фонд енергоефективності України, та ПриватБанк, найбільший державний банк країни, об'єднують зусилля, щоб сприяти підвищенню енергоефективності в житловому секторі країни.

Програма консультативних послуг IFC, що реалізується у партнерстві з Європейським Союзом та Німеччиною, допоможе ПриватБанку, клієнтами якого є понад 30 відсотків об'єднань співвласників житла в Україні, надавати кредитні продукти тим об’єднанням, що беруть участь у програмі Фонду енергоефективності. Метою цього партнерства є надання позик та грантів, щоб допомогти майже 2000 ОСББ покрити витрати на модернізацію своїх багатоквартирних будинків.

«Фонд розширює мережу банків-партнерів - ми розпочинаємо співпрацю з однією із найбільших банківських установ в Україні за розмірами активів - “ПриватБанком”, що створює певну конкуренцію на ринку. Ми переконані, що така співпраця дозволить збільшити кількість проектів та зробити житловий сектор більш енергоефективним,» – коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності»

Житловий фонд України складається переважно з неенергоефективних або недостатньо енергоефективних будинків у поєднанні з морально та фізично застарілими системами централізованого тепло- та енергопостачання, побудованими в період з 1950 по 1985 рр. І хоча кредитний ринок для об’єднань співвласників будинків в Україні останнім часом зростав, цього недостатньо для вивільнення повного потенціалу енергоефективної модернізації в житловому секторі, оціненого приблизно у $50 мільярдів доларів США.

Разван Мунтяну, заступник Голови правління ПриватБанку, сказав: “ПриватБанк має великий досвід реалізації програм соціального спрямування. Виняткові стосунки, напрацьовані Приватбанком з усіма активними гравцями цієї програми, а також партнерство з IFC та Фондом енергоефективності, переконують мене в тому, що незабаром ми станемо свідками посилення тенденції інвестування в модернізацію об'єктів нерухомості. Цього року ми плануємо профінансувати щонайменше 250 проектів ОСББ на загальну суму близько півмільярда гривень".

Програма допоможе ПриватБанку надавати позики як доповнення грантів від Фонду енергоефективності, що фінансується державним бюджетом та багатостороннім донорським цільовим фондом на суму 100 мільйонів євро, створеним у партнерстві з ЄС та Німеччиною.

«Енергоефективність у житловому секторі пропонує максимальний простір для економії енергії та зменшення витрат, - сказав Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові. - Нове партнерство з ПриватБанком та наш стратегічний союз із ЄС та Німеччиною – це важливі фактори, які зроблять цю ініціативу більш орієнтованою на ринок та привабливою для власників будинків".

У 2019 році IFC у партнерстві з ЄС підтримала початок діяльності Фонду енергоефективності для сприяння модернізації житлового сектору в Україні

Контакти прес-служби

Адреса головного офiсу:
49094, Україна м. Днiпро, вул. Набережна Перемоги, 30.
press@privatbank.ua