Закрити

Дізнатися більше

Гортайте нижче або тисніть на кнопку

Банк, який робить більше за всіх

Будуємо Україну мрії

55% прибутку всіх банків України

За два останні роки ПриватБанк виплатив у бюджет країни ₴36 млрд дивідендів

Три роки тому державі довелося вкласти в ПриватБанк ₴155 млрд, щоб врятувати його від банкрутства, а українську банківську систему — від колапсу. Це було востаннє, коли банк отримував допомогу від українських платників податків...

Три роки тому державі довелося вкласти в ПриватБанк ₴155 млрд, щоб врятувати його від банкрутства, а українську банківську систему — від колапсу. Це було востаннє, коли банк отримував допомогу від українських платників податків.

 

Державний не означає збитковий

Українці часто думають, що державна участь робить будь-який бізнес неефективним, непрозорим і відсталим. ПриватБанк довів, що це не так. Після націоналізації банк припинив «доїти» державу й почав наповнювати бюджет країни.

 

Дивіденди та податки державі

Загалом із моменту націоналізації держава отримала від банку ₴36 млрд дивідендів. ПриватБанк сплачує більше податків, ніж будь-який інший український банк.

 

Найприбутковіший рік в історії банку

Минулий рік став найприбутковішим в історії банку: ми заробили ₴32,6 млрд. Прибуток банку — це різниця між його витратами та доходами. Минулого року ми заробили набагато більше, ніж витратили.

 

Заробили більше, витратили менше

Більша частина прибутку за минулий рік — завдяки зростанню основного банківського бізнесу: кредитів, депозитів, комісій тощо.

 

Ще одне джерело прибутку — зміцнення курсу гривні. Завдяки йому цінні папери та інші активи банку почали коштувати дорожче.

 

У 2019 році — вперше в історії — курс гривні щодо інших валют зміцнився, а не впав. Інфляція була рекордно низькою, а ВВП збільшувався. ПриватБанк зміг скористатися плодами зростання світової та української економіки, щоб показати максимальний прибуток.

 

Половина прибутку банківської системи

Минулого року ПриватБанк забезпечив 55% прибутку банківської системи України та 93% прибутку всіх державних банків країни.

Розгорнути

Як ПриватБанк заробляє для вас гроші?

147 послуг ПриватБанку в моїх руках

Робити – наше головне слово

Понад половина користувачів банківських послуг в Україні — від приватних осіб до компаній і підприємців — клієнти ПриватБанку. За останні три роки кількість наших клієнтів збільшилась на 2 мільйони, тож банк не припиняє рости...

Понад половина користувачів банківських послуг в Україні — від приватних осіб до компаній і підприємців — клієнти ПриватБанку. За останні три роки кількість наших клієнтів збільшилась на 2 мільйони, тож банк не припиняє рости.

 

Ми постійно запускаємо щось нове, від дрібних поліпшень на кожен день до масштабних проєктів, що допомагають мільйонам людей і бізнесів: від першого банку в смартфоні до першого оператора Apple Pay. Ми не сидимо склавши руки й робимо інноваційні технології доступними для українців.

 

Оновлений Приват24

Ми намагаємося зробити Приват24 максимально універсальною платформою для всіх клієнтів. Уже сьогодні додаток пропонує 147 різних послуг. Кожного дня понад 8 тисяч осіб завантажують додатки Privat24 для Android та iOS, а загалом ними користуються майже 11 мільйонів клієнтів. Ми повністю оновили мобільні додатки та перенесли їх на принципово нову платформу. Тепер усе працюватиме швидше, а нам буде легше додавати нові функції.

 

Від безготівки до безконтакту

Минулого року ми активно допомагали нашим клієнтам максимально використовувати гаджети для цифрової оплати — насамперед, смартфони й розумні годинники. Наші клієнти першими у світі почали додавати оригінальні цифрові обкладинки карток в Apple Pay і Google Pay. Ми прислухались до побажань наших клієнтів: з 2019 року оформити повноцінну платіжну картку можна без візиту в банк. Тобто взагалі без візиту в банк.

 

Держава у смартфоні

Усе більше автомобілістів серед клієнтів ПриватБанку вважають за краще оформляти «автоцивілку» через Приват24. А ще весь минулий рік ми працювали над тим, щоб допомогти нашим клієнтам швидко та ефективно отримувати державні послуги. І в нас вийшло!

 

Піонери біометрії в Україні

Ще один технологічний прорив ПриватБанку — запуск біометричних платежів FacePay24. Наші клієнти одними з перших у Європі отримали можливість підтверджувати оплату в магазинах, просто подивившись в об’єктив камери в спеціальному терміналі.

Розгорнути

Чому ПриватБанк лідер інновацій не тільки в Україні, але й у Європі?

Допомагати просто

Ми не вихваляємося, як багато і кому ми допомагаємо. Ми просто допомагаємо

Допомагати просто

Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто!» працює вже дев’ять років і надає можливість кожному займатись благодійністю. Минулого року 1,2 мільйони клієнтів банку пожертвували ₴‎40,1 млн на допомогу тим, хто її потребує...

Допомагати просто

Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто!» працює вже дев’ять років і надає можливість кожному займатись благодійністю. Минулого року 1,2 мільйона клієнтів банку пожертвували ₴‎40,1 млн на допомогу тим, хто її потребує.

 

ПриватБанк надійно перетворює ваші гроші на добрі справи. Середній внесок у 2019 році становив менше 8 гривень: цього вистачило на допомогу десяткам тисяч дітей та дорослих у всій Україні.

 

ЮніорБанк тепер і в онлайні

А ще ПриватБанк навчає по 600 тисяч школярів на рік уже 10 років! ЮніорБанк — справжній банк для наших наймолодших клієнтів. Цього року ми запустили безкоштовну бізнес-школу «ЮніорБанк» і в онлайні, щоб навчатися фінансовій грамоті могли діти з найвіддаленіших куточків країни.

 

Перше «розумне» село

Майже чверть населення України живе в сільській місцевості й не має доступу до цифрових фінансових продуктів. Волоське — невеличке село на Дніпропетровщині — стало першим пілотним «розумним» селом завдяки ПриватБанку.

 

Країна успішного бізнесу

«Країна успішного бізнесу» — це наша програма підтримки підприємництва в Україні. Активні підприємці — сила та майбутнє української економіки, тож місія програми «КУБ» — навчати й мотивувати їх, допомагати їм розвиватися та створювати робочі місця.

 

Цінуємо досвід

А ще ми ламаємо вікові стереотипи: у нас працює програма #цінуємо_досвід для людей пенсійного та передпенсійного віку. Водночас ми залучаємо до «Онлайн-практики» — освітнього проєкту ПриватБанку — тисячі молодих людей отримати перший досвід і практичні навички роботи в банку. Міністерство освіти і науки України рекомендує «Онлайн-практику» студентам як перший крок у фінансовій кар’єрі.

 

Дух інновацій

Ми культивуємо дух інновацій в команді: звичайні співробітники взяли участь в освітніх поїздках в Кремнієву Долину з візитами в офіси Google, Amazon, Tesla, а також навчанням в університетах Стенфорда і Берклі. У ПриватБанку інноваційні ідеї завжди знаходять підтримку й стають продуктами. Це ідеологія, з якою працює кожна команда.

Розгорнути

Як ПриватБанк віддячує громаді?

Курс на приватизацію

Незалежне корпоративне управління

Чотири роки тому держава була вимушена рятувати ПриватБанк шляхом націоналізації, що коштувало ₴155 млрд українським платникам податків. Щоб це ніколи не повторилось, система управління банком має бути прозорою та ефективною...

Чотири роки тому держава була вимушена рятувати ПриватБанк шляхом націоналізації, що коштувало ₴155 млрд українським платникам податків. Щоб це ніколи не повторилось, система управління банком має бути прозорою та ефективною.

 

Саме тому у 2018 році в Україні з’явився закон про корпоративне управління в державних банках, у якому розписано таку систему. Власник — держава — визначає та затверджує стратегію банку. Контролює виконання стратегії незалежна Наглядова рада банку з дев’яти осіб, а втілюють їі в життя вісім членів Правління та 22 тисячі співробітників банку.

 

Стратегія ПриватБанку

Стратегія ПриватБанку була узгоджена з Міністерством фінансів України у 2018 році. Ось головні цілі стратегії:

 

Банк працює переважно для приватних клієнтів і малого бізнесу. ПриватБанк має стати прибутковим і залишатиметься державним банком до 2022 року. За цей час ми принесемо нашому акціонерові, тобто державі, максимально можливий прибуток і компенсуємо збитки від кредитів, виданих банком до націоналізації.

 

Мета стратегії — успішний продаж банку потужним закордонним інвесторам. Таким чином гроші платників податків, вкладені з бюджету три роки тому, повернуться до держави й збільшаться.

Розгорнути

Чому важливо, хто і як керує ПриватБанком?

Повернути виведені з банку кошти

Судові справи навколо банку

Кожного разу, читаючи новини про пов’язану із банком судову тяганину, варто пам'ятати: ПриватБанк залишається найбільшим і найприбутковішим державним банком України...

Читаючи новини про пов’язану із банком судову тяганину, варто пам’ятати: ПриватБанк залишається найбільшим і найприбутковішим державним банком України. Ми зростаємо та розвиваємося кожного дня й робимо все, щоб судові розгляди ніяк не позначались на наших клієнтах.

 

Захист інтересів банку

ПриватБанк подав чотири позови до судів у Великій Британії, США, Ізраїлі та на Кіпрі проти колишніх власників і їхніх партнерів, аби отримати компенсацію за збитки, заподіяні банку на суму понад $10 млрд.

 

Новий банківський закон

Питання оскарження націоналізації ПриватБанку було закрите на законодавчому рівні, коли Верховна Рада ухвалила так званий новий банківський закон, незважаючи на 16 тисяч правок. Він набув чинності в травні 2020 року.

 

Суть закону в тому, що будь-який націоналізований банк за визначенням не може повернутися до рук колишніх власників — такого механізму просто не існує. Колишні власники можуть вимагати тільки справедливу компенсацію від держави, але це питання не стосується ПриватБанку.

Розгорнути

Як ПриватБанк захищає інтереси держави в судах?

Беремо і робимо

Кожен другий українець — клієнт ПриватБанку; кожен перший — його акціонер. Після націоналізації у 2016 році банк належить державі, а отже, і всім громадянам України.

 

Ми, команда ПриватБанку, зобов’язані робити діяльність банку максимально прозорою, а інформацію про наші результати — відкритою для всіх охочих.

 

Завантажте та прочитайте звіт до кінця, щоб дізнатися, як працює ваш ПриватБанк і яку користь він приносить країні та кожному українцю.

 

Місія ПриватБанку, заради якої ми працюємо кожного дня, — будувати Україну мрії...

Кожен другий українець — клієнт ПриватБанку; кожен перший — його акціонер. Після націоналізації у 2016 році банк належить державі, а отже, і всім громадянам України.

 

Ми, команда ПриватБанку, зобов’язані робити діяльність банку максимально прозорою, а інформацію про наші результати — відкритою для всіх охочих.

 

Завантажте та прочитайте звіт до кінця, щоб дізнатися, як працює ваш ПриватБанк і яку користь він приносить країні та кожному українцю.

 

Місія ПриватБанку, заради якої ми працюємо кожного дня, — будувати Україну мрії.

 

Не казковий край, де завжди світить сонце й живуть безтурботні, щасливі люди, а країну інноваційних технологій, активних підприємців та розвиненої фінансової екосистеми. Таке завдання — виклик навіть для найбільшого банку країни. Цей виклик ми залюбки прийняли.

 

Ми не чекаємо, коли трапиться нагода чи дадуть команду згори — ми беремо і робимо.

 

Ми не боїмося помилятися і знаємо, що без цього рухатися вперед не вдасться. Ми постійно вигадуємо нові продукти та послуги для клієнтів і рухаємо вперед економіку країни. Цей звіт доводить, що в нас це виходить добре.

 

З повагою, Правління ПриватБанку

Розгорнути

Дізнайтеся більше про ПриватБанк

Щоб дізнатися, як працюють гроші в банку, перегляньте річний звіт: