Відмова за платежем: як виправити ситуацію

Перепрошуємо за проблему,
з якою Ви могли зіткнутися під час оплати
гривневою карткою в закордонних магазинах або Інтернеті.

Чому я отримав відмову за платежем?

У деяких іноземних магазинах банк, що обслуговує магазин, конвертує гривні у валюту на своєму боці (при цьому розрахунок з українськими банками відбувається в доларах). Через це сума, що реально списується з Вашої картки, може бути вищою за ту, яку Ви бачите під час оплати в магазині (детальніше, чому так відбувається, описано нижче).

Тому, щоб не вводити в оману клієнтів, ПриватБанк відхиляє платежі такого типу, поки клієнт свідомо не погодиться з тим, що з його картки буде списано суму, що може бути вищою від тієї, яку він бачить під час купівлі.

Уникнути подвійної конвертації Ви можете такими засобами:

  • вибрати для проведення платежу валюту тієї країни, де знаходиться сайт (наприклад, для німецьких сайтів з доменом .de – євро), якщо це можливо;

    Важливо!
    Подвійна конвертація не є вигідною для вас у більшості випадків.
    Але можливі неочікувані курсові коливання: сьогодні оплата може бути вигідною в одній валюті, завтра – в іншій.
    Тому обирайте валюту, зважаючи на курси, що діють на момент оплати.


  • знайти можливість відключити конвертацію (наприклад, у PayPal це окрема галочка);
  • використати для розрахунків у цьому магазині валютну картку.

Як розблокувати можливість проведення таких платежів?

Якщо Вам усе ж необхідно провести платіж саме в гривні й Ви згодні на додаткові витрати за подвійною конвертацією з Вашої гривневої картки, то Ви можете розблокувати можливість проведення таких платежів прямо зараз:

Приклад, як і чому відбувається подвійна конвертація



1. Ви здійснюєте купівлю в іноземному магазині, ціна становить $100.

2. Банк, що обслуговує магазин (банк-еквайрер), конвертує долари в гривні за своїм курсом, скажімо, 25,0 грн/дол. Тому магазин показує покупцеві ціну ₴2 500.



3. Коли купівлю здійснено, банк-еквайрер надсилає в Mastercard/Visa інформацію про те, що пройшов платіж ₴2 500 з конвертацією в долари, і бере в платіжних систем уже не $100, а суму в доларах, виходячи з офіційного курсу платіжних систем (наприклад, 24,00). Виходить, банк-еквайрер отримує за цю транзакцію 2 500 / 24,00 = $104,17.



4. Далі платіжна система виставляє українському банку (банк-емітент) для оплати $104,17. Ці долари вже конвертуються знову в гривні за картковим курсом банку-емітента (наприклад, 27,0).

5. У підсумку в клієнта списується з картки 104,17 * 27,0 = 2 812,59 гривень, а не 2 500.

Звертаємо увагу, що абсолютна більшість магазинів або взагалі не конвертує гривні в долари на своєму боці, або надає клієнтам вибір. Тому в більшості випадків Ви не будете стикатися з платежами з подвійною конвертацією.
Сподіваємося на Ваше розуміння!
Ваш ПриватБанк