ПриватБанк завжди гарантує збереження ваших персональних даних, однак ви також повинні дбати про їхню безпеку. Ми склали декілька простих правил, дотримуючись яких, ви не станете жертвою шахраїв.
Правило № 1.
Ніколи не записуйте ПІН-код на пластиковій картці: у разі крадіжки або втрати картки сторонні особи можуть без перешкод зняти з неї кошти.
Правило № 2.
Ніколи не надавайте інформації про свої картки третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас нібито від імені банку. Пам’ятайте, співробітник банку ніколи не запитує в клієнта ПІН-код.
Правило № 3.
Не завантажуйте файлів з підозрілих веб-ресурсів та інших невідомих джерел.
Як розпізнати фішинговий веб-ресурс? - Звертайте увагу на адресний рядок за посиланням. Незначні зміни в електронній адресі можуть привести вас на абсолютно інший сайт (наприклад, замість google.com може бути gogle.com, а замість facebook.com - facebook.co або fasebook.com).
- Також будьте обережні з скороченими посиланнями (на кшталт bit.ly), оскільки з першого погляду не можна розпізнати, що за ними ховається.
- При відвідуванні банківських сайтів, стежте, щоб було встановлено захищене з'єднання https.
- В адресному рядку повинен відображатися спеціальний символ - замок.
- Звертайте увагу, чи підтверджений сертифікат у спливаючому вікні.
Правило № 4.
Використовуйте ефективні засоби антивірусного захисту на всіх пристроях і своєчасно їх оновлюйте.
Безкоштовні антивіруси для комп’ютера: - Bitdefender Antivirus Free Edition
- Avast Free Antivirus
- Sophos Home
- Avira Free Antivirus
- AVG AntiVirus Free
- Panda Free Antivirus
- 360 Total Security
- Adaware Antivirus Free
Правило № 5.
Використовуйте складні паролі. Не застосовуйте однакових паролів для різних систем (сайтів, електронної пошти тощо).
Як створити безпечний пароль? - використовуйте великі та малі літери, цифри, спеціальні символи (!, @, #, $,%, ^, &, *, _, ~) В різній послідовності, оптимальне довжина пароля не менше 7 символів;
- не використовуйте номери телефонів, машин, імена родичів, дати народження та ін. асоційованої з вами інформації, яку легко впізнати, а також словникові слова;
- правильно формувати пароль з написанням відомих вам словосполучень з використанням різних символів і букв, наприклад: $ Л0 # Nь \ йП @ r0 ^ ь або K ^ і4к @ _ $ 0B / - \ Ki.
- можна використовувати випадкові, нічого не значущі поєднання слів, написаних без пробілів. Згідно з розрахунками експертів з безпеки, для злому пароля correcthorsebatterystamp (правильнаялошадьаккумуляторштамп) треба було б близько 555 років.
Правило № 6.
Обов’язково використовуйте двофакторну автентифікацію.
Як налаштувати двофакторну автентифікацію на gmail?
Правило № 7.
Звертайте особливу увагу, коли вас просять увійти онлайн - Спершу перевірте в адресному рядку браузера, чи URL-адреса справжня. Також перевіряйте, чи веб-адреса починається з https://. Це свідчить, що ваше з’єднання з веб-сайтом зашифроване та більш захищене від втручання й відстеження. У деяких браузерах в адресному рядку біля https:// відображається значок замка. Це чіткіше вказує, що ваше з’єднання зашифроване та більш безпечне. Ніколи не вводьте логін, пароль, адресу електронної пошти, номер кредитної картки та іншу особисту інформацію, якщо сайт відкривається з відкритого протоколу http.
Правило № 8.
Установіть блокування на своєму смартфоні.
Правило № 9.
Якщо ви встановлюєте програми з маркету додатків (Аpp Store, Play Mаrket), потрібно уважно вивчити дозволи, що запитує додаток. Наприклад, навіщо ліхтарику доступ до вашого розташування?
Правило № 10.
Правильні дії в разі втрати смартфону: - якщо на смартфоні був здійснений вхід у поштовий акаунт, то потрібно його терміново заблокувати;
- якщо був авторизований вхід у Приват24 – негайно заблокувати акаунт, зателефонувавши на номер 3700.