Активна фінансова підтримка економіки та бізнесу у воєнний час цьогоріч залишається головним пріоритетом роботи ПриватБанку. За перші 6 місяців 2024 року загальний обсяг кредитного портфелю нетто перевищив 102 млрд грн, що є абсолютним рекордом в історії банку та на ринку України. Загалом кредитні портфелі ПриватБанку для бізнесу та населення у порівнянні з підсумками 6 місяців 2023 збільшились на 26,2 млрд грн (34%).
"Сьогодні банківське кредитування бізнесу та українців - одна з важливих передумов стійкості та розвитку нашої економіки попри намагання ворога зупинити бізнес через обстріли та руйнування енергетики, - говорить голова правління ПриватБанку Герхард Бьош. - З початку року ми активно кредитуємо на лише фізичних осіб і мікро-, малий та середній бізнес, а й розвиваємо кредитні програми для корпоративних клієнтів та великого бізнесу в усіх регіонах країни. Приділяємо особливу увагу підприємствам прифронтових областей, а також фінансуванню населення та бізнесу за програмами альтернативної генерації енергії”.
Завдяки стратегічному пріоритету на клієнтоорієнтованість, з початку 2024 кошти клієнтів на гривневих рахунках у ПриватБанку зросли більше ніж на 30 млрд грн (8%). При цьому частка строкових депозитів залишається стабільною, незважаючи на тренд зниження процентних ставок за депозитами. У порівнянні з першим півріччям минулого року кошти клієнтів на гривневих рахунках зросли майже на 70 млрд грн (20%).
За результатами першої половини 2024 року чистий прибуток ПриватБанку досяг 30,6 млрд грн, що на 3% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. Водночас фінансовий результат банку до оподаткування становить 40,7 млрд грн, що на 11 % більше, ніж у першому півріччі 2023-го.
Висока якість кредитного портфеля обумовлює майже нульові витрати на формування додаткових резервів на покриття кредитних ризиків. Операційні витрати за підсумками 6 місяців 2024 року збільшились лише на 2% порівняно із 6 місяцями минулого року, що є значно нижче інфляції. На благодійність у першому півріччі ПриватБанк перерахував 90,6 млн грн., які були направлені на програми зміцнення обороноздатності країни, допомогу шпиталям та медзакладам, соціальні проекти, допомогу працівникам, а також будівництво укриттів у Харківській області.