Для ПриватБанку пріоритетом доступного іпотечного кредитування є цифровізація процесів кредитування, у тому числі можливість дистанційного додавання документів чи відслідковування кредитної угоди через Приват24. Вже скоро ми будемо готові пропонувати Іпотечні продукти через смартфон, але для цього треба багато чого зробити, щоб ці сервіси були доступні українцям - зявив член правління банку Дмитро Мусієко на «Першому форуму доступної іпотеки», організованому Міністерством економіки, компанією «Укрфінжитло» при підтримці НАБУ.
За словами Мусієнка, державна програма єОселя стала одним із факторів відновлення іпотечного кредитування після початку війни, і на сьогодні єОселя є найдоступнішою іпотечної програмою за 10 років, а можливо і моменту початку функціонування іпотечного ринку. ПриватБанк є одним з перших та активних учасників єОселі, з початку її запуску, через ПриватБанк отримали кредити на нове житло 4 560 українських сімей, а сума виданих банком іпотечних кредитів сягає 6,9 млрд грн. Лише за 2024 рік банк видав іпотечних кредитів на 3,9 млрд грн, і сьогодні ПриватБанк посідає друге місце серед усіх банків-учасників програми за обсягами наданих кредитів.
Якщо говорити про розвиток іпотечного ринку після війни, на думку Дмитра Мусієнка найбільш ефективною моделлю стане гібридна система кредитування, яка поєднує державні програми кредитування, банківські та альтернативні фінансові механізми, такі як іпотечні облігації, гарантії та розподіл ризиків зі сторони міжнародних партнерів та власні іпотечні програми банків спільно з забудовниками для підтримку будівельного сектору.
"Щоб банки почали кредитувати первинний ринок, треба в першу чергу захистити кредиторів від ризиків недобудов, ввести заборону на інвестування фізособами в об'єкти будівництва, коли вони недобудовані. Зі свого боку, ми готовіь розглядати комплексні проекти як екосистему - банки фінансують об’єкти будівництва і потім за рахунок іпотечних кредитів погашаються кредити в рамках проектного фінансування”, - відзначив Дмитро Мусієнко.
