9 квітня 2025 року ПриватБанк та Міністерство освіти і науки України підписали Меморандум про співпрацю над розробкою єдиної цифрової платформи для дистанційного навчання школярів. Мета проєкту — забезпечити безперешкодний доступ до української освіти для дітей, які перебувають за кордоном або навчаються дистанційно в Україні, створивши сучасне, зручне і безпечне середовище для взаємодії між учнями, вчителями та батьками. Зокрема, за допомогою імплементації в освітній процес новітніх технологій, що сприятимуть інтегруванню інноваційних і більш дієвих методів навчання.
Платформа є частиною політики «Школа офлайн», яка передбачає доступну, якісну та безперебійну освіту незалежно від місця перебування дитини. Цифрова платформа відповідатиме державним освітнім стандартам і передбачатиме:
-
впровадження єдиного стандарту якісного дистанційного навчання;
-
індивідуальні освітні траєкторії;
-
збереження постійного зв’язку між учнем і вчителем;
-
зручні інструменти для всіх учасників освітнього процесу — в одному цифровому просторі;
-
захист персональних даних, кібербезпеку та цифрову ідентифікацію.
Співпраця бізнесу і державного сектору є надзвичайно важливою у питанні пошуку та розвитку інноваційних шляхів вдосконалення освітнього процесу. Об’єднавши зусилля з МОН, ПриватБанк прагне зробити свій внесок у забезпеченні учбового процесу діджитальними інструментами та технологіями задля підвищення його якості.
"Тисячі українських дітей сьогодні не мають змоги навчатися очно в українських школах через війну. Забезпечити їм якісну, доступну та безперервну освіту — наше завдання. Створення єдиної цифрової платформи — це відповідь на цей виклик і, зокрема, ще один крок у розвитку дистанційної освіти. Щиро дякую партнерам за підтримку в реалізації цього важливого проєкту", — міністр освіти і науки України, Оксен Лісовий
Спільна робота ПриватБанку і МОН передбачає не лише розробку самої платформи, а й наповнення її навчальним контентом, розбудову захищеної цифрової інфраструктури, технічну та організаційну підтримку освітніх закладів, а також розвиток цифрових компетентностей педагогів.
"Як державний банк, ПриватБанк пишається тим, що є надійним партнером для держави — не лише як стабільна і надійна фінансова опора, а і в гуманітарній сфері, зокрема в освітніх ініціативах. Це ще одне підтвердження непохитної відданості ПриватБанку державі та українцям, навіть в найскладніші часи, де б вони не перебували. Ми переконані, що інвестиції в освіту — це один з найважливіших шляхів до кращого майбутнього, і ми раді стати партнером Міністерства освіти і науки України. Я впевнений, що об’єднавши зусилля, ми досягнемо значно більше в підготовці молоді до успішного майбутнього", — прокоментував голова правління ПриватБанку Мікаель Бйоркнерт.
ДоДовідково:
Через повномасштабну війну мільйони українських дітей навчаються за межами країни або дистанційно в Україні. Це створює ризик втрати зв’язку з українською мовою, культурою та ідентичністю, а також поглиблює освітні втрати через низьку якість дистанційної освіти. Створення цифрової платформи — стратегічна відповідь держави на ці виклики, що дозволяє дітям залишатися в українському освітньому, культурному та інформаційному просторі, підтримуючи не лише рівень знань, а й особистісну взаємодію між учнями та педагогами.
