Відмова за платежем: як виправити ситуацію

Ми відхилили вашу оплату через подвійну конвертацію. Так трапляється, коли ви користуєтеся гривневою карткою в закордонних магазинах чи в Інтернеті.

Подвійна конвертація – це?

У деяких іноземних магазинах банк, що обслуговує магазин, конвертує гривні у валюту на своєму боці. При цьому співвідношення валют може бути різним, а витрати – більшими. Детальніше ми описали цей процес нижче :)

Ціна на товар у разі купівлі з подвійною конвертацією може бути вищою. Саме тому ми відхиляємо такі платежі та просимо у вас погодження на додаткові витрати.

 

Приклад, як і чому відбувається конвертація

Крок 1

Ви здійснюєте купівлю в іноземному інтернет-магазині на суму 100 дол. США. Банк, що обслуговує цей магазин, – банк-еквайр, конвертує долари за своїм курсом. Наприклад, 38,0 грн/дол. Тому ви розраховуєте, що заплатите 3800 грн.


Крок 2

Коли купівлю здійснено, банк-еквайр надсилає в платіжну систему інформацію про те, що пройшов платіж 3800 грн з конвертацією в долари. Далі банк бере в платіжних систем уже не 100 дол. США, а суму в доларах, за курсом цієї платіжної системи (наприклад, 37,00). І тоді банк отримує до оплати вже більшу суму – 3800 / 37,00 = 102,70 дол. США.


Крок 3

Далі платіжна система виставляє українському банку (банк-емітент) для оплати 102,70 дол. США. Ці долари конвертуються знову в гривні за картковим курсом вашого українського банку (наприклад, 39,0).
Тому з картки списується така сума: 102,70 * 39,0 = 4005,30 грн, а не 3800.


 

Як уникнути подвійної конвертації

  • Виберіть для здійснення платежу валюту тієї країни, де розміщено сайт. Наприклад, для німецьких сайтів із доменом .de – євро.
  • Знайдіть можливість вимкнути конвертацію. Наприклад, у PayPal це окрема позначка.
  • Використайте в цьому магазині валютну картку.

Важливо!
 

Подвійна конвертація не є вигідною для вас у більшості випадків.
Але можливі неочікувані курсові коливання: сьогодні оплата може бути вигідною в одній валюті, завтра – в іншій. Тому вибирайте валюту, зважаючи на курси, що діють на момент оплати.

 

Як розблокувати можливість здійснення таких платежів

Якщо вам усе ж потрібно здійснити платіж саме в гривні й ви згодні на додаткові витрати за подвійною конвертацією з вашої гривневої картки, то можете розблокувати можливість проведення таких платежів у Приват24 (меню «Всі картки – Виберіть картку – Керування карткою/рахунком  – Налаштування картки – Подвійна конвертація»).

Увімкніть можливість оплати та здійсніть платіж. Після оплати ви можете вимкнути послугу, щоб і надалі контролювати проведення таких платежів.