Кредитна картка для безробітних-що варто знати

Розповідаємо, які правила та умови оформлення кредитної картки для безробітних.

Що потрібно, щоб оформити кредитну картку

Є три способи оформити кредитку в ПриватБанку. Два з них підходять і для чинних, і для нових клієнтів, незалежно від наявності працевлаштування.

 1. Через онлайн-заявку на сайті. Треба заповнити анкету на цій сторінці та вказати варіант доставки — кур'єром на вашу адресу або в найближче відділення ПриватБанку. 
 2. У відділенні банку. Знайти найближче у своєму місті або селищі допоможе наша мапа. За наявності необхідних документів, менеджер оформить картку миттєвого випуску за 15 хвилин. 

Чинні клієнти ПриватБанку мають ще один зручний і швидкий спосіб отримати кредитку. Наразі можна відкрити Digital картку «Універсальна» за декілька хвилин у застосунку Приват24. Вона не має фізичного носія, але підтримує всі можливості звичайної пластикової кредитки. 

Детальну інструкцію щодо оформлення Digital картки дивіться у цьому файлі або в нашому відео.

Кожен із перерахованих способів дозволяє оформити кредитку за паспортом без довідки з місця роботи. Також вам знадобиться ІПН — індивідуальний податковий номер. Інші документи не є обов'язковими, проте їх наявність може впливати на розмір кредитного ліміту.

Який ліміт має кредитна картка для безробітних

Картка «Універсальна» дозволяє отримати до 200 тисяч грн кредитних коштів. Але не кожному позичальнику можуть надати таку саму. Розмір кредитного ліміту визначається індивідуально для кожного окремого випадку. 

На його обсяг впливає низка чинників:

 • Наявність кредитної історії та її характер. Якщо ви раніше брали позики і повертали їх вчасно, то банк з більшою ймовірністю погодить наступний кредит.
 • Строк обслуговування клієнта в банку. Якщо ви давно й регулярно користуєтеся послугами ПриватБанку, крім кредитної картки для безробітних, маєте інші картки та депозити, то можете отримати більший ліміт.    
 • Наявність документів про фінансове становище. Довідки про доходи, виписки з іншого банку тощо — всі ці дані дозволяють прискорити погодження кредитного ліміту та збільшити його розмір.

Отже, ви можете взяти кредитну карту без вказівки стажу роботи чи офіційного працевлаштування, проте в такому випадку можете отримати відмову в наданні кредитного ліміту або ж він може бути сильно обмеженим. 

Які умови кредитування

 • Відсоткова ставка та обов’язкові платежі

Якщо ви користуєтеся кредитними коштами і погашаєте заборгованість вчасно, базова процентна ставка становить 3,5% на місяць або 42% на рік.

Вона фіксована і діє весь строк кредиту, тобто 12 місяців. У разі виконання зобов'язань цей термін подовжується автоматично. 

Крім відсоткової ставки, кожного місяця потрібно сплачувати щонайменше 5% від заборгованості за кредитом. Ця сума має бути не меншою ніж 100 грн і не більшою ніж залишок заборгованості.

 • Пільговий період

Картка «Універсальна» передбачає пільговий період до 55 днів. Якщо повністю  погасити заборгованість до кінця цього терміну, вам не нарахують відсотки по кредиту.

Щоб скористатися пільговим періодом, потрібно повернути кредитні кошти до 25 числа місяця, наступного за тим, у якому вони були використані. Наприклад, якщо ви зробили покупку й розрахувалися карткою 7 травня, то повернути гроші в повному обсязі потрібно до 25 червня.

 • Наслідки прострочення 

У випадку, коли позичальник не виконує свої зобов'язання за кредитним договором, розмір платежів зростає. 

 • Відсоткова ставка з 3,5% збільшується до 7% на місяць (84% річних). 
 • Щомісячний обовязковий платіж зростає вдвічі — з 5% до 10% на місяць від суми загальної заборгованості.
 • Додатково може бути нарахована пеня у розмірі подвійної облікової ставки Нацбанку України, що діяла у поточний період, від суми несвоєчасно виконаного платежу за кожний день прострочення.

Отже, отримати кредитну картку для безробітних неважко. Проте, щоб мати бажаний кредитний ліміт, потрібно підтвердити свою платоспроможність. Також важливо виконувати взяті на себе зобовязання і вносити платежі вчасно. Інакше витрати за позикою зростуть, а кредитна історія буде зіпсована.