Протокол ПриватБанку JSON

Інтеграція POS-терміналів банку з програмним забезпеченням касового модуля торговельно-сервісного підприємства.
 

JSON-протокол – це єдиний касовий протокол ПриватБанку, що підтримує поєднання з вендорами Ingenico, Verifone, PAX, Newland.

Переваги інтеграції з касовим апаратом

  • Єдиний протокол для всіх типів термінального обладнання.
  • Мінімізація помилок персоналу. Касир працює в єдиному звичному для себе інтерфейсі фронт-офісного програмного забезпечення, не відволікаючись на екран термінала.
  • Оптимізований процес збору та передачі інформації про платіж. Відсутність розбіжності сум транзакції термінала та каси (сума транзакції передається з фронт-офісного програмного забезпечення, а не вводиться касиром вручну на терміналі).
  • Не потрібно друкувати чеки з термінала (у разі реалізації друкування термінального чека на касовому принтері).

 

Налаштування інтеграції на JSON-протоколі


Для торговців:
 

1. Маю POS-термінал ПриватБанку, але не маю касової програми. 
Для початку ознайомтеся з пропозиціями наших партнерів-розробників за посиланням. Далі ви встановлюєте касову програму обраного постачальника на комп’ютер/ноутбук/планшет. Якщо потрібно, скористайтеся інструкцією від постачальника. Коли касову програму буде встановлено, зверніться на гарячу лінію банку: 0 800 500 030. Ми надамо вам комунікаційний кабель та налаштуємо термінал. 

 

2. Маю POS-термінал ПриватБанку, маю касову програму, але не маю комунікаційного кабелю для з’єднання термінала з комп’ютером/ноутбуком/планшетом.
Для початку запитайте в постачальника програми, чи підтримується інтеграція на JSON-протоколі. Якщо підтримується, то скористайтеся інструкцією з налаштування від банку або інструкцією постачальника вашої касової програми. Після налаштування сформуйте заявку в хелпері на отримання комунікаційного кабелю. 

 

3. Маю POS-термінал ПриватБанку, маю касову програму, маю комунікаційний кабель для з’єднання термінала з комп’ютером/ноутбуком/планшетом.
Зверніться до підтримки банку, щоб налаштувати термінал на JSON-протоколі. Телефон підтримки: 0 800 500 030.



 

Для розробників:
 

Як увійти та завантажити матеріали:
 

  1. Завантажте та встановіть програму для доступу на sftp, рекомендована програма – https://winscp.net/eng/download.php
     
  2. Запустіть програму:
    • Нове підключення
    • Ім’я хоста: sftp.privatbank.ua
    • Порт: 2222
    • Ім’я користувача: pos_ecr_all
    • Пароль: 3si*m;3uE#G5E8&N
    • Натиснути «Увійти»
     
  3. Виберіть папку JSON protocol (materials for integrators)

 

Поширені запитання

  1.  Що говорить закон про реалізацію поєднання термінала з фронт-офісним ПЗ і реалізацію єдиного чека?
    • Постанова КМУ № 878 від 29.10.2010 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів».
    • Закон України № 1053-1 «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».
    • Наказ Міністерства фінансів України № 13 від 21.01.2016, розділ ІІ «Фіскальний касовий чек на товари (послуги)», пункт 6.
     
  2. Що таке JSON-протокол від ПриватБанку?
    JSON-протокол – це єдиний протокол для інтеграції POS-терміналів ПриватБанку з фронт-офісним програмним забезпеченням, що використовується на касових вузлах у торговельно-сервісних мережах. Підтримує поєднання з вендорами Ingenico, Verifone, PAX, Newland.
     
  3. Чим JSON-протокол вигідно відрізняється від інших протоколів або бібліотек для інтеграції?
    Бібліотека протоколу вшита в програмне забезпечення POS-терміналів, що дозволяє розгорнути касове рішення на будь-якій платформі без прив’язки до ОС, що істотно спрощує інтегрування. Не вимагає встановлення, реєстрації додаткових бібліотек, компонентів тощо на ПК.
     
  4. У чому вигода переходу на JSON-протокол?
    У найближчому майбутньому ПриватБанк поступово відмовиться від закупівлі класичних кнопкових терміналів, віддаючи перевагу Android-моделям із просунутим функціоналом, що тягне витіснення закритих протоколів окремих вендорів і перехід на єдиний загальнобанківський JSON-протокол. Реалізація JSON-протоколу дозволить отримати універсальне касове рішення з підтримкою всіх моделей терміналів та використовувати просунуті способи оплати, наприклад FacePay24.
     
  5. Які типи підключень можливі на JSON-протоколі?
    Термінал може підключатися як за допомогою USB/Ethernet, так і через Wi-Fi (моделі на Android: PAX, Newland).
     
  6. Чи необхідно оновлювати драйвери при підключенні терміналів?
    Так, на ОС сімейства Windows необхідно оновити драйвери, актуальні версії для всіх вендорів терміналів (Ingenico, Verifone, PAX, Newland) викладені на SFTP.
     
  7. Що може протокол JSON?
    JSON-протокол підтримує роботу з усіма сервісами банку, як от: «Оплата частинами», «Миттєва розстрочка», облік робочого часу, інкасація, видача готівки тощо.
    Продаж із видачею готівки йде як звичайна операція, а не у форматі окремого сценарію, що істотно спрощує та прискорює процес.
    Ще одним плюсом є реалізація в перспективі операції FacePay через касу.