Податкова знижка. Освіта

Шановний клієнте!

Відповідно до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (ПКУ) платник податків має право включити до податкової знижки для зменшення оподатковуваного доходу за 2018 рік (з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ) суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. За 2018 рік обмеження щодо максимальної суми податкової знижки за платежами на навчання відсутнє.

Інформація подається платником податку в річній податковій декларації до 31 грудня 2019 року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість послуги та строк її надання.

Обов’язкові документи:

  • договір з навчальним закладом;
  • квитанції про оплату;
  • документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення), та реєстраційний номер облікової картки платника податків. Якщо була зміна прізвища (наприклад, після шлюбу) та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще й копію свідоцтва про шлюб;
  • довідку з роботи, що містить таку інформацію: суму нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою), розмір і суму податкової соціальної пільги, суму нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску; суму нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.