Війна в Україні стала для українців точкою обʼєднання спільних зусиль для перемоги над ворогом. Але є і ті, хто намагається використовувати важкий для країни період задля вирішення власних корисних інтересів. Серед них, на превеликий жаль, опинилися й деякі судді, які з початком війни користуються моментом для винесення неправосудних рішень.

У цей складний період вітчизняні суди мали б стати зразком справедливості і служіння закону, та не всі судді виявились гідними такого звання. Зокрема, Центральний апеляційний господарський суд (м.Дніпро) у перший же день військового стану, незважаючи на початок війни та загрозу життю учасників судового процесу, зухвало ухвалив рішення, яким фактично позбавив державний ПриватБанк права власності на будівлю у Дніпрі вартістю 86 млн. грн.

Як повідомив керівник судового напряму ПриватБанку адвокат Олег Лазовський, після оголошення в Україні воєнного стану українські суди, і Центральний апеляційний госпсуд зокрема, здебільшого відкладають розгляд усіх судових справ та переносять судові засідання. Однак, це не стосується лише однієї справи, що пов'язана із колишнім топ-менеджментом ПриватБанку. Так, у судовому засіданні 24 лютого розглядалась апеляція держбанку на рішення госпсуду Дніпропетровської області у справі № 904/5314/20 (https://opendatabot.ua/court/97961589-5a714df8156cbcd170d4b7c1a2385975), яким суд визнав недійсним договір купівлі-продажу будівель у Дніпрі, укладений ще у 2014 році. Про ухвалення постанови апеляційного суду, за словами юриста, банк повідомили лише 12 березня електронною поштою. До цього моменту в суді не надавали банку жодної інформації про стан розгляду цієї справи - і це не зважаючи на те, що після введення воєнного стану доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень тимчасово обмежений.

У задоволенні апеляційної скарги ПриватБанку ціною для держави у 86 млн. грн та скасуванні незаконного рішення суду першої інстанції відмовила колегія суддів у складі Кузнецова В.О., Коваль Л.А. та Чередка А.Є. За словами юриста, це було зроблено попри клопотання банку про відкладення судового засідання через введення в Україні воєнного стану та реальну загрозу життю учасників процесу. При цьому, щонайменше дивним виглядає обгрунтування суддів при відхиленні клопотання держбанку: у Дніпрі, мовляв, війни немає… Як виявилося, у Дніпрі відсутнє й правосуддя.

Звісно, ПриватБанк не погоджується із зухвалим позбавленням права власності на майно. “Ми оскаржуємо це незаконне судове рішення у Верховному Суді і, впевнений, справедливість переможе! - відзначив Олег Лазовський. - Така ситуація є абсолютно не нормальною та неприйнятна у воєнний час, коли державний ПриватБанк робить все можливе для забезпечення безперервної роботи задля фінансової стабільності України та фінансової безпеки кожного українця”.

Контакти прес-служби

Адреса головного офiсу:
01001, Україна м. Київ, вул. Грушевського, 1д.
press@privatbank.ua