На Львівщині кіберполіцейські спільно зі слідчими слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури та Галицької окружної прокуратури міста Львова припинили діяльність злочинної організації, серед членів якої були громадяни білорусі та рф.
За допомогою фішингових посилань зловмисники викрадали кошти з банківських рахунків громадян: створювали сайти-двійники відомих українських маркетплейсів, а також урядових та благодійних організацій. За допомогою соцмереж і месенджерів вони розповсюджували посилання на відповідні фішингові ресурси. Потенційних жертв переконували ввести фінансові дані на підконтрольних ресурсах під приводом обіцянки вигідних торговельних пропозицій чи отримання грошової допомоги.
Перейшовши за фішинговим посиланням і ввівши на таких ресурсах свої персональні дані, потерпілі фактично надавали фігурантам доступ до своїх онлайн-банкінгів, звідки зловмисники надалі виводили грошові кошти на рахунки дропів.
Під час обшуків за місцями проживання, реєстрації та в автомобілях фігурантів на території Львова та Львівської області вилучено десятки одиниць комп’ютерної техніки та комплектуючих, мобільні телефони, банківські та сім-картки, інші речові докази злочинної діяльності. Шахраїв затримано, їм повідомили про підозру за низкою статей Кримінального кодексу та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
ПриватБанк як лідер у сфері захисту клієнтів, нагадує, що передача особистих даних третім особам, тим більше через відкриті джерела та невідомі сайти, несе потенційну загрозу використання цих даних шахраями. Через фішингові сайти шахраї викрадають гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані. Користуйтесь лише офіційними сайтами та каналами отримання інформації, перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані.