Прозорість будує довіру: ПриватБанк відкрито управляє своїм портфелем кредитів

 

Відповідно до своїх цінностей, одна з яких є прозорість яка будує довіру, ПриватБанк діє завжди прозоро і пропонує  професійним учасникам ринку права вимоги за портфелем кредитів на суму 5,2 млрд грн на професійній платформі СЕТАМ.

 

Прозорість - головна цінність, на якій ґрунтується робота ПриватБанку як відповідального кредитора і фінансового партнера. Ми продовжуємо ефективно управляти проблемними активами, зберігати високу якість кредитного портфеля та виконувати свої зобов’язання перед клієнтами і державою — відкрито й  послідовно.

 

З метою виконання вимог Уряду та НБУ щодо скорочення проблемної заборгованості державних банків, в червні 2025 року Наглядова рада ПриватБанку затвердила рішення щодо організації продажу права вимоги за портфелем, який включає понад 658 тисяч споживчих кредитів наданих фізичним особам без забезпечення, які були визнані безнадійними та списані за рахунок сформованих резервів. З портфелів безнадійних кредитів для продажу виключені кредити, за якими боржниками є військовослужбовці, мобілізовані, а також мешканці територій, на яких проводяться активні бойові дії або які є тимчасово окупованими. 

 

ПриватБанк пропонує професійним учасникам ринку до 30 липня 2025 року зареєструватися на платформі системи електронних торгів Мін’юсту OpenMarket ДП “СЕТАМ” для придбання прав вимоги за портфелем споживчих кредитів фізичних осіб загальною заборгованістю на суму 5,2 млрд грн, яка є початковою (стартовою) ціною лоту.

 

Умови продажу є чесними та прозорими - права вимоги за таким портфелем включають лише тіло кредиту та нараховані відсотки. Продаж боргу буде здійснюється шляхом проведення електронних торгів, які складаються з автоматичного покрокового зниження початкової (стартової) ціни лота, етапів подання закритих цінових пропозицій та цінової пропозиції. Мінімальна ціна продажу лоту складає 1,20 (одна ціла двадцять сотих) % від початкової (стартової) ціни лоту. 

 

До участі у торгах будуть допущені фінансові установи, які мають діючу ліцензію на надання коштів у позику та/або послуги з факторингу, та відповідають вимогам банку.  Детальна інформація щодо прийняття участі в електронних торгах з продажу портфелю та порядок ознайомлення з ним, розміщено на веб-сайті ДП “СЕТАМ” за посиланням.

 

Станом на кінець 2024 року рівень непрацюючих активів (NPL) у кредитному портфелі ПриватБанку, не пов’язаному з колишніми керівниками та власниками, становив лише 4,9%. Про це повідомив банк у інтегрованому звіті за 2024 рік. Це найнижчий показник серед державних банків та один із найкращих у банківській системі України. Протягом минулого року банк забезпечив стягнення 6,7 млрд грн простроченої заборгованості і продовжує скорочувати проблемний портфель, в тому числі і за рахунок пропозиції на ринку портфелів споживчих кредитів, що визнані безнадійними та забезпечені відповідними резервами. 

 


 

Контакти прес-служби

Адреса головного офiсу:
01001, Україна м. Київ, вул. Грушевського, 1д.
press@privatbank.ua