ВІДМОВА ЗА ПЛАТЕЖЕМ: ЯК ВИПРАВИТИ СИТУАЦІЮ

Просимо вибачення за проблему, що виникла під час оплати

Чому я отримав відмову під час проведення платежу?

Чому я отримав відмову під час проведення платежу?

За наявною в банку інформацією, торгова точка (або сайт), де проводилась платіжна операція, – ризикова. У разі таких транзакцій додаткове підтвердження з боку клієнта відсутнє.

ПриватБанк піклується про збереження коштів на рахунках клієнтів, тому платежі в подібних точках зупиняються, поки клієнт не підтвердить, що свідомо робить операцію.

Як розблокувати проведення таких платежів?

Розблокувати платіж

Якщо ви впевнені в надійності торгових точок або сайтів, на яких
здійснюєте операції, заповніть поле телефону для розблокування:

Після опрацювання заявки проведіть повторно платіж

Після опрацювання заявки проведіть повторно платіж

Більшість торгових точок не ризикові або проводиться додаткове підтвердження платежу клієнтом (наприклад, за допомогою тимчасового пароля). Тому більшість операцій проводяться без додаткових перевірок і затримок.

Ваш ПриватБанк

Запитання про операції в закордонних ризикових торговельних точках

Чому я отримав(-ла) цей лист?

За вашою карткою в закордонному POS-терміналі здійснювалася небезпечна операція без вводу ПІН-коду. За наявною в банку інформацією, торгова точка, де виконувалася платіжна операція, може бути ризиковою.

Чому транзакція ризикова?

Операції без вводу ПІН-коду в ризикових закордонних точках часто здійснюються шахраями за підробними або викраденими картками.

Торгова точка знаходиться поза зоною впливу чинного законодавства України, тому шанси повернути кошти значно зменшуються, оскільки судовий процес необхідно буде проводити в країні розташування компанії.

Як уникнути відмов у подальшому?

Для уникнення відмов рекомендуємо здійснювати розрахунки безконтактно або за допомогою чипа з обов’язковим підтвердженням ПІН-коду.

Питання щодо брокерських сайтів

Чому я отримав(-ла) цей лист?

Ви здійснювали транзакції на сайті брокерської компанії. За наявною в банку інформацією, торгова точка (або сайт), де виконувалася платіжна операція, – ризикова.

Чому транзакція ризикова?

Співпраця з компаніями, що знаходяться поза зоною впливу чинного законодавства України та дозволяють здійснювати арбітражні маржинальні операції, є ризикованою, оскільки такі компанії можуть бути посередниками між реальними брокерами та клієнтами, а також незареєстрованими у відповідному порядку або навіть шахраями. У цьому випадку шанси повернути кошти значно зменшуються, оскільки ведення судового процесу необхідно буде проводити саме в країні розташування компанії.

Яким законом це регулюється?

Торгівлю іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку дозволяється здійснювати винятково Національному банку та суб’єктам ринку (або з такими суб’єктами), підстава – п. 5 розділу I «Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою», затвердженого Постановою НБУ № 281 від 01.11.2018 р. Платник несе відповідальність за відповідність інформації, зазначеної ним у документі на переказ, суті операції, за якою здійснюється цей переказ. Платник має відшкодувати банку або іншій установі – учаснику платіжної системи – збитки, завдані внаслідок невідповідності інформації, підстава – ст. 33 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Які можуть бути ризики?

Більшість форексних компаній працюють як фірми, що надають інформаційні послуги. При цьому договори з клієнтами укладає компанія, що перебуває поза зоною впливу чинного законодавства України. Така компанія не несе ні юридичної, ні фінансової відповідальності і, відповідно, не гарантує виконання своїх зобов’язань. Довіряючи свої кошти сумнівним компаніям, ви ризикуєте. У разі грошових втрат банк не має можливості допомогти в поверненні коштів.

Чому банк заблокував ці платежі?

Банк не несе відповідальності за такі транзакції в разі невиплати подібними сайтами суми винагороди.

Питання щодо ризикових сайтів

Який сайт вважається ризиковим?

Банк ухвалює рішення про ризикованість сайта на підставі кількості скарг про шахрайство від інших клієнтів, які постраждали під час проведення подібних платежів.

Які можуть бути ризики?

Провівши оплату на ризиковому сайті, ви можете не отримати оплаченого товару чи послуги. На жаль, банк не може вплинути на такі сайти й допомогти повернути ваші кошти.