Як правильно та безпечно користуватися мобільними додатками

Як правильно та безпечно користуватися мобільними додатками

11 простих правил, що допоможуть Вам безпечно користуватися банківськими послугами за допомогою смартфонів і планшетів.

Поширені питання

1. Установіть пароль.

Сучасні телефони та планшети дозволяють обмежити доступ до пристрою за допомогою пароля, ПІН-коду, графічного ключа тощо.

2. Не передавайте смартфон стороннім.

Якщо Ваш телефон або планшет потрапить до рук зловмисника, він зможе користуватися Вашим SMS-банкінгом, отримувати одноразові паролі для входу до Вашого Приват24 та підтвердження платежів.

3. У разі втрати смартфону заблокуйте Ваш номер телефону та картки.

Якщо Ви загубили смартфон або планшет, терміново зателефонуйте в банк на номер 3700 (безкоштовно з мобільного) і заблокуйте Ваші картки та номер телефону. Потім зв’яжіться з мобільним оператором для блокування SIM-картки.

4. Якщо є підозри, що Вашим номером користується хтось ще, заблокуйте SIM-картку.

Щоб перевипустити Вашу SIM-картку та отримати доступ до всіх фінансових операцій за телефоном, шахраї можуть попросити Вас зателефонувати на 3 різні номери. Також вони можуть поповнити Ваш рахунок. Будьте пильні! Якщо у Вас зламалася SIM-картка або сталося щось з описаного вище, терміново телефонуйте до банку на номер 3700 (безкоштовно з мобільного) і блокуйте Ваші картки та номер телефону. Потім зв’яжіться з мобільним оператором для перевипуску SIM-картки.

5. Не зберігайте конфіденційні дані на смартфоні та планшеті.

Номери Ваших карток, логін і пароль для Приват24, персональні дані (кодове слово, ІПН тощо) не можна записувати в смартфоні, інакше в разі втрати або крадіжки вони дістануться шахраям. Також відключіть у браузерах функцію автозаповнення форм і не активуйте чекбокс «Запам’ятати пароль» в будь-якому додатку на Вашому смартфоні. Після закінчення роботи з мобільними додатками виходьте з сесії за допомогою кнопки «Вихід» у додаткових налаштуваннях.

6. Завжди будьте на зв’язку з банком.

Якщо у Вас змінився основний номер телефону, обов’язково зверніться в ПриватБанк і попросіть змінити Ваш телефон у базі даних банку або зробіть це самостійно через банкомат чи термінал самообслуговування. У Вас може бути тільки один телефон, з якого Ви зможете проводити фінансові операції.

7. Не проводьте операції через банкомат або термінал самообслуговування, суть яких Вам не зрозуміла.

Співробітники банку ніколи не просять здійснювати якісь дії через банкомат або термінал самообслуговування. Якщо Вам зателефонували та під будь-яким приводом просять терміново підійти до банкомату або терміналу самообслуговування та під диктовку здійснити якісь операції – Ви спілкуєтеся з шахраєм. Не виконуйте інструкції того, хто телефонує, покладіть слухавку та передайте всі деталі того, що сталося, на «Гарячу лінію з боротьби з шахрайством».

8. Не телефонуйте у відповідь і не надсилайте SMS на невідомі номери.

Це може бути платний номер, після дзвінка на який з рахунку Вашого телефону спишуться гроші.

9. Не скануйте QR-коди на підозрілих сайтах.

Зчитуючи QR-код, завжди перевіряйте адресу сайта, на який він веде. Якщо поряд з кодом зазначено одну адресу, а сам код веде на іншу, не переходьте за ним – це може бути шахрайський сайт.

Перевіряйте посилання, отримане в результаті зчитування QR-коду. Якщо посилання викликає підозри, наприклад, відрізняється від справжнього сайту однією буквою, є зайві символи тощо – не переходьте за ним. Не скануйте QR-код без опису, він може вести на шахрайський (фішинговий) сайт.

10. Використовуйте стандартний механізм захисту SIM-картки (ПІН)

Завжди використовуйте для захисту SIM-картки ПІН-код. Змініть стандартний пароль SIM-картки на власний. Ці заходи не дозволять скористатися Вашою SIM-карткою в разі втрати/крадіжки телефону.

11. Захистіть Ваші смартфон і планшет від вірусів.

Щоб не заразити свій телефон вірусами:

  • не зламуйте операційну систему свого смартфону та не проводьте банківських операцій через Інтернет на пристрої зі зламаною операційною системою;
  • не відвідуйте невідомі Вам сайти;
  • не переходьте за підозрілими посиланнями;
  • установлюйте програмне забезпечення тільки з перевірених джерел;
  • під час встановлення додатків з Аpp Store чи Play Маrket уважно знайомтесь із дозволами, що запитують додатки;
  • слідкуйте за тим, щоб на Вашому мобільному телефоні було встановлено та своєчасно оновлювалось антивірусне програмне забезпечення.