Кредит на посвну_пропозиц ПриватБанку

 

Як провести посівну кампанію з обмеженим бюджетом? Наразі уряд у співробітництві з провідними українськими банками пропонує сільгоспвиробникам програму підтримки. В рамках проєкту можна отримати цільовий кредит на посівну з компенсацією відсоткової ставки та держгарантіями.

Пільгові кредити на посівну за державною програмою

Ще у 2020 році уряд запустив програму «Доступні кредити 5-7-9%», що мала на меті стимулювати розвиток малого бізнесу. Навесні 2022 року її доповнили, щоб додатково підтримати фермерів, зокрема допомогти з фінансуванням посівної кампанії. 

Оновлена програма передбачає пільгові позики для поповнення обігових коштів і придбання сільськогосподарської техніки. Основні умови такі:

  • Процентна ставка 0% річних, поки триває воєнний стан і ще місяць по тому. Після цього ставка збільшується до 5%. 
  • Часткові державні гарантії для кредитування мікро-, малого та середнього бізнесу. 
  • Комісія банку становить до 1% і стягується лише один раз.

У програмі урядових компенсацій «Доступні кредити 5-7-9%» бере низка пропозицій від ПриватБанку. Дві з них спрямовані саме на поповнення обігових коштів і фінансування посівної. Це кредитні лінії «Агросезон» та «КУБ» під заставу.

Кредитна лінія «Агросезон»

«Агросезон» — це відновлювана кредитна лінія для поповнення обігових коштів, зокрема під час проведення посівної. Її особливість полягає в тому, що поки діє договір можна використовувати та повертати кредитні гроші багато разів.

Пропозиція дозволяє оформити позику від 1 до 50 млн грн на строк до 1 березня 2024 року. При цьому, якщо сума кредиту менш як 6 млн грн, застава не потрібна, лише порука власника. А для більших позик половину суми покриває державна гарантія.

Отриманими коштами можна оплатити: 

  • добрива, насіння та засоби для захисту рослин;
  • ремонт сільгосптехніки й обладнання;
  • запчастини, паливо, мастило тощо.

Графік використання коштів і погашення кредитної лінії підлаштований до етапів сільгоспциклу. 

Кредитна лінія «КУБ» під заставу

«КУБ» для сільського господарства — це невідновлювана кредитна лінія, призначена для фінансування посівної кампанії та сільськогосподарського циклу 2023 року. Вона працює за класичною схемою, тому не передбачає можливості робити повторні запозичення протягом терміну дії договору.

Пропозицією можуть скористатися підприємці, оформлені як юридичні особи. Максимальна сума — 5 млн грн. Строк кредитування — до 1 березня 2024 року згідно з графіком зниження ліміту.

Часткове забезпечення кредиту на посівну в рамках «КУБ» надає держава. Також обов’язково знадобиться порука власника.