Кредити для фермерів від 0% річних: огляд пільгових програм

 

Доступні кредити для фермерів — запорука розвитку важливої для нашої країни галузі. Тож для підтримки сільгоспвиробників уряд розширив програму пільгових позик. Тепер представники агробізнесу можуть отримати фінансування з державним гарантуванням та компенсацією відсоткової ставки до 0%. 

Давайте розглянемо детальніше умови програми та наявні банківські пропозиції. 

 

«Доступні кредити 5-7-9%» — держпрограма компенсацій для бізнесу

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» створена урядом для активізації підприємницької діяльності в Україні. Вона дає можливість ФОПам та юридичним особам приватного права отримувати позики на пільгових умовах — з частковим державним гарантуванням і під 0, 3, 5, 7 або 9% на рік. 

У березні 2022 року до програми внесли додаткові зміни, щоб допомогти аграріям із проведенням посівної кампанії під час дії воєнного стану. Відповідно до нових умов, максимальний розмір позики збільшився до 60 млн грн. Також держава компенсуватиме фермерам відсоткову ставку до 0% річних. Компенсації діятимуть, поки триває воєнний стан і ще місяць по тому. Далі й до кінця строку ставка становитиме 5% на рік. 

На пільгові кредити можуть розраховувати як особисті селянські господарства (ОСГ), зареєстровані як ФОП, так і великі компанії з доходом понад 50 млн євро на рік. Строки погашення позики залежать від її мети. Інвестиційний кредит на фермерство можна оформити на термін до 5 років. А кредит на поповнення обігових коштів — до 3 років.

Щоб взяти участь у пільговій пропозиції, потрібно звернутися безпосередньо до банку-патнера програми й подати заявку до кінця дії воєнного стану. Одним з таких партнерів є ПриватБанк. 

«Агросезон» — фінансування сільгоспциклів у ПриватБанку

Кредитна лінія «Агросезон» — це спеціальна програма, призначена для фінансування витрат згідно з сільськогосподарськими циклами. Отримані кошти можна витратити на:

  • закупівлю добрив, насіння та засобів для захисту рослин;

  • оплату ремонту спецтехніки або приміщень;
  • придбання запчастин, будматеріалів, палива тощо.

«Агросезон» бере участь в урядових компенсаціях, тому має низку пільгових умов:

  • можливість отримати від 1 до 50 млн грн під 0% річних; 

  • половину суми кредиту для фермерів покриває державна гарантія;
  • комісія банку складає лише 1% від суми і виплачується одноразово.

Графік використання та погашення такої позики підлаштований до етапів сільгоспциклу. Кінцевий строк дії — до 1 березня 2024 року. В разі дострокового повернення коштів комісія не стягується. 

Кредит на придбання сільгосптехніки 

ПриватБанк пропонує окрему програму для оновлення сільськогосподарської техніки чи іншого обладнання — кредит на придбання основних засобів. Його також можна оформити на вигідних умовах:

  • відсоткова ставка від 0% річних за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»;
  • перший внесок — від 20%; 
  • до 80% вартості техніки покривають кредитні кошти;
  • застава — придбане майно, тому додаткове забезпечення не знадобиться.

Цей кредит підійде як фермеру-початківцю для придбання необхідного обладнання, так і для оновлення наявного парку спецтехніки. Мінімальна сума позики — від 100 тис. грн. 

Строки погашення кредиту для фермерів — від 1 до 3 років. Графік при цьому можна підлаштувати до сільськогосподарського циклу.