Міжгосподарський кредит для агробізнесу

 

Міжгосподарський кредит виникає між чинними суб’єктами господарювання, тобто постачальником продукції та покупцем. Найпоширенішою формою міжгосподарського кредиту є комерційний кредит, що видається банком компанії, до якого підприємство-позичальник може отримати доступ у будь-який час для виконання фінансових зобов’язань.

 

Комерційний кредит дає змогу відстрочити повну оплату, але отримати вчасно потрібні товари чи послуги. Іншими словами, це кредитна лінія для задоволення різноманітних бізнес-потреб, коли готівка відсутня. Для оплати запасів, потреб в оборотних коштах, капітальних або несподіваних витрат, які виникають в результаті ведення бізнесу.

Міжгосподарський кредит: рішення для агровиробників від ПриватБанку

Кредитна лінія «Агросезон»

Можливість нагально розв’язувати питання фінансування виробничого циклу важлива для ефективного ведення господарства.

 

Цілі кредитування:

  • закупівля сировини для агробізнесу, як-от насіння, добрива, паливно-мастильні матеріали чи засоби захисту рослин;
  • оновлення чи купівля сільгосп техніки та обладнання, ремонт приміщень, придбання запчастин і будівельних матеріалів.

 

Умови кредитування:

  1. Вид міжгосподарського кредиту — відновлювана кредитна лінія. Це схема кредитування, за якою позичальник може отримувати кошти періодично в рамках встановленого заздалегідь ліміту.
  2. Сума фінансування — від 1 до 50 млн грн.
  3. Процентна ставка* — 5% річних за державною програмою «Доступні кредити 5–7–9%» або UIRD (3 міс.)** + 7% річних за програмою державних гарантій.

 

*0% на період воєнного стану + 1 місяць після його припинення чи скасування.

**UIRD (3 міс.) — це український індекс ставок за депозитами фізичних осіб на 3 місяці, тобто середня депозитна ставка, яка розраховується щодня та публікується Нацбанком.

Переваги міжгосподарського кредиту для бізнесу

Розглянемо на прикладі. Фермерське господарство X хоче модернізувати парк техніки та придбати обладнання вартістю 200 000 грн. Постачальник пропонує товар за приємною знижкою, але з умовою найшвидшого підписання договору купівлі-продажу. Проте на цей час підприємство оперує лише сумою 50 000 грн, а також відсутні активи для продажу або цінні папери, щоб відмовитись від збору решти коштів для купівлі сільгосп техніки.

 

Однак за пів року до цього компанія оформила відновлювальну кредитну лінію в ПриватБанку на суму 1 млн грн і досі не використала її. В такому разі фермерське господарство X має доступ до своєї комерційної кредитної лінії та може негайно отримати необхідні кошти для придбання обладнання.