Додаткова інформація про SWIFT-перекази

На цій сторінці ви знайдете всю інформацію про те, як правильно заповнити реквізити та які додаткові документи можуть знадобитися для надсилання чи отримання SWIFT-переказів.

Інформація для відправників SWIFT-переказів

Документи для надсилання SWIFT-переказу в іноземній валюті:

  • для громадян України – паспорт громадянина України або документ, що його замінює;
  • для іноземних громадян – національний паспорт (з відміткою про наявність дозволу на постійне місце проживання) і посвідка на постійне проживання в Україні для іноземців.

Реквізити для надсилання SWIFT-переказу в іноземній валюті

Для надсилання SWIFT-переказу вам необхідно мати такі реквізити:

  • найменування банку-одержувача;
  • SWIFT-код банку-одержувача;
  • номер рахунку одержувача (або міжнародний номер рахунку IBAN);
  • найменування (для фізичної особи – прізвище, ім’я) та адреса (резидентство) одержувача;
  • призначення переказу (мета переказу, номер рахунку-фактури);
  • реквізити банку-кореспондента, якщо вони є (в іншому разі банк підбирає трасу переказу згідно з наявними довідниками).
  1. Якщо оплата товару або послуги проводиться юридичній особі – нерезиденту, зазначається найменування товару, послуги, а також номер і дата інвойса/контракту, на основі якого ви купуєте товар або отримуєте послугу. З призначення переказу повинно бути зрозуміло, що товар або послуга призначається приватній особі для особистого користування.
  2. У разі надсилання SWIFT-переказу в Європу обов’язковим реквізитом є IBAN.

Надсилання SWIFT-переказів через Приват24 або відділення банку відбувається протягом операційного дня (до 19:30). SWIFT-перекази, що створюються після 19:30 та у вихідні, буде надіслано наступного операційного дня.

Як перевірити, чи надіслано SWIFT-переказ?

Протокол про надсилання SWIFT-переказу автоматично надходить на e-mail-адресу, яку ви зазначили в банку. Якщо ви її не зазначали, можете завантажити протокол через Приват24 (меню «Сервіси – Перекази – SWIFT – Архів переказів») або звернутися в службу підтримки за SWIFT-переказами через такі канали зв’язку:

  • +38 (073) 900 00 04 (з 9:00 до 21:00) – виділена телефонна лінія;
  • swift@privatbank.ua – електронна поштова скринька для звернень клієнтів;
  • +38 (073) 900 00 02 – цілодобова Premium-підтримка.

Правила переказу іноземної валюти за кордон для резидентів

Резидент – це особа, яка постійно проживає на території України, навіть якщо вона тимчасово перебуває за кордоном.

Перелік документів, що підтверджують наявність у фізичних осіб – резидентів підстав для здійснення переказу за межі України:

  • договори (контракти);
  • рахунки-фактури;
  • листи-розрахунки або листи-повідомлення юридичних осіб – нерезидентів, уповноважених органів іноземних країн;
  • листи адвокатів або нотаріусів іноземних держав;
  • позовні заяви, запрошення (виклики).

Підтверджувальні документи повинні мати такі реквізити:

  • повне найменування (для фізичної особи – прізвище, ім’я) і місцезнаходження одержувача;
  • найменування банку та реквізити рахунку, на який здійснюється переказ;
  • назва валюти, сума до оплати;
  • призначення переказу.

Фізичні особи – резиденти можуть здійснювати за межі України перекази іноземної валюти на користь фізичних та юридичних осіб:

  • у сумі, еквівалент якої не перевищує 400 000 гривень на один операційний (робочий) день, з поточного рахунку в іноземній валюті без підтверджувальних документів (за умови відсутності ознак ризиковості);
  • у сумі, еквівалент якої перевищує 400 000 гривень на один операційний день, тільки з поточного рахунку в іноземній валюті на підставі підтверджувальних документів.

Щоб надіслати SWIFT-переказ із гривневого рахунку на суму, більшу ніж 400 000 гривень в еквіваленті, у відділення йти не потрібно. Ми самостійно підготуємо всі необхідні документи для купівлі валюти, а вам залишиться тільки підписати їх у Приват24.

  • Рахунок для зарахування валюти буде відкрито автоматично, якщо ви надсилаєте кошти з гривневого рахунку.
  • Ми самостійно підготуємо заяву про купівлю валюти, а вам залишиться лише підписати її.
  • Надсилання SWIFT-переказу здійснюється автоматично.

Правила переказу іноземної валюти за кордон для нерезидентів

Нерезидент – це особа, у якої постійне місце проживання за межами України.

  1. Перерахування іноземної валюти за кордон фізичною особою – нерезидентом здійснюється за наявності документів, що свідчать про легальність перебування нерезидента на території України (дійсна віза, а також документи, що підтверджують джерело походження коштів).
  2. Для здійснення переказу фізична особа подає в банк документ, що посвідчує особу, і платіжну інструкцію.
  3. Фізичним особам – нерезидентам дозволяється перераховувати за межі України перекази на підставі документів, що підтверджують джерела походження валюти.
  4. SWIFT-переказ іноземної валюти від фізичної особи за кордон може здійснюватися за операціями неторгового характеру та не поширюється на перекази, пов’язані з підприємницькою діяльністю.

Інформація для одержувачів SWIFT-переказів

Ознайомтеся з деталями про додаткові комісії банків-посередників.

  1. Звертаємо вашу увагу, що банки-посередники, які брали участь у проведенні переказу, можуть стягувати додаткові комісії. Рекомендуємо під час надсилання переказу з-за кордону зазначати тип комісії OUR.
  2. Для прискорення розрахунків під час проведення міжнародних переказів на користь клієнтів ПриватБанку необхідно використовувати кореспондентські рахунки ПриватБанку в банках-кореспондентах.

Банки-кореспонденти

Правила зарахування іноземної валюти з-за кордону на рахунок у ПриватБанку

Під час створення SWIFT-переказу відправнику необхідно уважно заповнити такі поля:

  • повне найменування та адреса одержувача (зокрема і поштовий індекс);
  • повне призначення переказу.

Якщо відправник – фізична особа, необхідно конкретизувати, кому надсилається переказ. У разі переказу родичу необхідно зазначити ступінь споріднення (приватний переказ братові, батькові тощо).

Якщо відправник – юридична особа, необхідно конкретизувати, за що надсилається переказ (зарплата, авторський гонорар тощо).

У разі відсутності обов'язкових реквізитів переказ не буде зараховано до з'ясування деталей.

  1. Переказ на рахунок фізичної особи може здійснюватися за операціями неторгового характеру і не поширюється на перекази, пов'язані з інвестиційною чи підприємницькою діяльністю.
  2. Для оперативного зарахування переказу рекомендуємо узгоджувати з відправником валюту переказу – вона має збігатися з валютою вашої картки. Якщо ви не маєте рахунку в тій валюті, в якій бажаєте отримати переказ, бажано, щоб його було надіслано в доларах США (USD) або євро (EUR).

Зверніть увагу! Для зарахування переказу, за яким було неправильно зазначено реквізити, може здійснюватися рекламаційне листування між банками, комісія за яке буде стягуватися із суми переказу. Переконайтеся, що ви правильно повідомили одержувачу персональні дані! Радимо вам дотримуватися таких форм надання реквізитів для отримання переказів в іноземній валюті на ваш рахунок.