Сільськогосподарський кредит: умови та спосіб оформлення

Як взяти сільськогосподарський кредит на пільгових умовах? В чому його переваги та на кого розповсюджується пропозиція?

 

 

Особливості кредитування підприємств сільського господарства

 

Сільгоспкредит — це цільова позика на розвиток агробізнесу або тваринництва. Ці напрямки підприємницької діяльності важливі для економіки нашої держави. Тому вони увійшли до розширеної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Відповідно до її умов під час дії воєнного стану та місяць по тому можна оформити позику для сільгоспбізнесу під 0%. Після цього кредитна ставка збільшиться до 5%. Такий низький відсоток забезпечують урядові компенсації.

ПриватБанк бере участь програмі «Доступні кредити 5-7-9%». Ми маємо низку пільгових пропозицій для підтримки бізнесу, в тому числі для критично важливого малого. І серед них є спеціальні програми фінансування аграріїв:

 

Кредити для розвитку сільського господарства в ПриватБанку

 

Ми пропонуємо підприємцям дві пільгові програми кредитування в рамках «Доступних кредитів 5-7-9%» і гарантій від держави.

 

1. Кредитна лінія «Агросезон»

Ця пропозиція допомогає закрити потреби при фінансуванні різних стадій сільськогосподарського циклу. Згідно з умовами позики можна отримати від 2 до 50 млн грн під 0% річних. Крім того, половину суми кредиту покриває державна гарантія.

Послугою «Агросезон» можна скористатися для:

  • закупівлі міндобрив і насіння під час посівної;
  • забезпечення необхідними засобами для захисту рослин;
  • оплати ремонту сільгосптехніки, обладнання або приміщень;
  • придбання запчастин, будівельних матеріалів, палива, мастила тощо.

Графік використання і погашення такої позики підлаштований до етапів сільгосп циклу. Також його можна додатково коригувати, відповідно до потреб господарства. А в разі необхідності — погасити достроково без додаткових комісій.

Ще одна перевага «Агросезону» — державне гарантування. Завдяки цьому застава потрібна лише під 50% суми кредиту.

 

2. Кредит на придбання основних засобів

 

Для ефективного ведення та розвитку фермерського господарства потрібна відповідна техніка. Щоб оновити свої технічні засоби або інше майно, можна оформити кредит на пільгових умовах.

Позика на придбання основних засобів у ПриватБанку бере участь у програмі «Доступні кредити 5-7-9%», тому має знижену відсоткову ставку. Додатково вона підпадає під низку державних гарантій.

Кредитними коштами, отриманими в рамках цієї пропозиції, можна оплатити до 80% вартості необхідного обладнання. Інші 20% або більше фермер покриває самостійно. Додаткова застава не треба, адже забезпеченням стане придбане майно.

Як це працює? Насамперед потрібно вибрати сільгосп чи спецтехніку, які необхідно придбати. Потім — звернутися в банк, щоб взяти кредит на купівлю.

Якщо банк ухвалює позитивне рішення щодо фінансування значної частини покупки, підприємець отримує відповідний гарантійний лист для постачальника. Далі слід документально оформити кредитну угоду, а також розрахуватися з постачальником у повному обсязі.

Графік погашення кредиту на придбання основних засобів буде підлаштований відповідно до сільськогосподарського або виробничого циклу бізнесу.

 

Як оформити сільськогосподарський кредит: 3 кроки

  1. Перевірте, чи доступне для вашого бізнесу пільгове фінансування. Відповідно до держпрограми та умов ПриватБанку, такі позики можуть отримати підприємці із земельним банком від 100 га та КВЕДами від 01.1 до 01.6.
  2. Виберіть програму кредитування, що вам підходить. А також необхідну суму позики.
  3. Подайте заявку на отримання сільськогосподарського кредиту на придбання основних засобів або «Агросезон». Менеджер банку зв'яжеться з вами якнайшвидше і проконсультує щодо всіх питань.