Оподаткування грошових переказів

Загальна інформація

Які види переказів належать до доходів, що підлягають оподаткуванню?

Для громадян України суми грошових переказів, одержаних з-за кордону незалежно від способу отримання переказу (зарахування на поточний, у т. ч. картковий, рахунок, готівкою) є доходом, з якого необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб. Іноземним доходом є сума отриманого міжнародного грошового переказу за будь-якою системою (SWIFT, Western Union, MoneyGram, VISA, MasterCard тощо).

Хто та в який спосіб зобов’язаний сплачувати податок?

Сплачувати податок на суму отриманих грошових переказів зобов’язана самостійно фізична особа – одержувач переказу. Банк у разі виплати сум переказів не є податковим агентом, тобто податок із суми виплаченого переказу не стягується, і переказ виплачується в повному обсязі.

Фізична особа – одержувач переказу – зобов’язана самостійно включити суму іноземних доходів (отриманих міжнародних грошових переказів) у загальний річний оподатковуваний дохід і подати податкову декларацію за результатами звітного податкового року, нарахувати та сплатити податок із таких доходів у бюджет.

За яким курсом суму отриманого міжнародного переказу у валюті необхідно перерахувати в гривню для включення в загальний оподатковуваний дохід?

Перерахування здійснюється за курсом НБУ на дату одержання переказу.

Який розмір податку на доходи?

Податковим кодексом України встановлено ставку оподаткування в розмірі 18% на загальний річний оподатковуваний дохід. Також додатково з таких доходів утримується військовий збір у розмірі 1,5%.

Які обмеження на зняття іноземної валюти?

Запроваджено обмеження на зняття готівкової валюти в межах еквівалента 250 000 гривень на добу на одного клієнта за офіційним курсом НБУ:

 • з депозитних і поточних або карткових рахунків у валюті на території України;
 • з депозитних і поточних або карткових рахунків за межами України.
 • У зв`язку із цим установлено ліміти за всіма картками як на власні, так і на кредитні кошти. (Згідно з Постановою НБУ № 410 от 13.12.2016).

  Які обмеження на переказ коштів в іноземній валюті?

  Переказ коштів в іноземній валюті за поточними неторговельними операціями за дорученням фізичних осіб за межі України здійснюється: - без підтвердних документів з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття – на суму, що в еквіваленті не перевищує 15 000 гривень на місяць. Фізичні особи-нерезиденти здійснюють такі перекази на підставі підтвердних документів; - на підставі підтвердних документів винятково з поточного рахунку в іноземній валюті – на суму, що в еквіваленті перевищує 15 000 гривень, але не більше.

  Якщо сума переказу до еквівалента 150 000 грн (включно) на день: на картку або готівкою у касі.

  Якщо загальна сума отриманих переказів (або одного переказу) більше еквівалента 150 000 грн на день: на картку, при цьому діють обмеження на зняття готівки з картки.

  Яке обмеження є на зняття готівкових коштів з рахунку або картки?

  • З валютної картки: не більше еквівалента 250 000 гривень в один день.
  • З картки у гривні: без обмежень в один день.