Назад до списку новин

23 червня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про докапіталізацію ПриватБанку на суму 38,5 млрд грн. Докапіталізацію буде проведено в 2 етапи шляхом випуску ОВДП.

Подiлитися

На сьогодні банк має стійку ліквідну позицію – поточна загальна сума високоліквідних активів банку становить 106 млрд грн (з урахуванням ОВДП і депозитних сертифікатів НБУ). Показники ліквідності вище нормативних: Н4 = 59,49% (норма – не менше 30%), Н5 = 164,38% (норма – не менше 40%), Н6 = 90,40% (норма – не менше 60%).

Прибуток банку з початку року станом на 22.06 становив 2,58 млрд грн; операційна маржа (прибуток до відрахувань в страхові резерви) – 4,7 млрд грн.

Потреба в докапіталізації викликана високим ризиком кредитного портфеля юридичних осіб, що переважно сформований кредитами, наданими позичальникам, які пов’язані з колишніми акціонерами та керівництвом банку, а також визнанням знецінення рухомого та нерухомого майна, переданого на баланс банку колишніми акціонерами в 2016 році в рахунок погашення проблемних кредитів, наданих їхнім пов’язаним компаніям.

З метою аналізу окремих аспектів діяльності банку та потреби в його додатковій капіталізації було залучено міжнародно визнану консалтингову фірму. Аналіз потреби в докапіталізації проводився станом на 19 грудня 2016 року та 31 грудня 2016 року.

Після проведення аналізу кредитного ризику найбільших індивідуальних позичальників, що пов’язані з колишніми акціонерами та керівництвом банку, а також беручи до уваги результати роботи залученої консалтингової фірми, було зроблено такі висновки:

переважну кількість кредитів надано компаніям з непрозорою операційною діяльністю та звітністю. Основна діяльність більшості позичальників – оптова та роздрібна торгівля нафтопродуктами та феросплавами, при цьому заявлена маржинальність бізнесу не відповідає офіційній звітності;

значна кількість позичальників є новоствореними компаніями, що існують менше року;

надана позичальниками банку фінансова інформація є низької якості та не дає розуміння, які грошові потоки будуть джерелом для обслуговування та погашення кредитів;

більшість кредитів (84%) надано під забезпечення майнових прав за контрактами на придбання товару, історичне виконання яких не підтверджено, а отже, є сумнівним;

відмічено незадовільну якість кредитного аналізу позичальників, що проводився банком до націоналізації.

Після націоналізації якість обслуговування портфеля, пов’язаного з колишніми власниками та керівництвом банку, значно погіршилася.

Станом на 15.06.2017 кредити з простроченою заборгованістю понад 1 день становили 82% від портфеля, що пов’язаний з колишніми акціонерами та власниками банку, а кредити з простроченням понад 90 днів становили 55,3%.

За результатами аналізу було визначено, що майже 100% проаналізованих позичальників мають ймовірність дефолту 100%, що викликає додаткову потребу в капіталі на суму близько 20 млрд грн.

Ще 16 млрд грн капіталу необхідно на покриття потенційних збитків від визнання знецінення рухомого та нерухомого майна, що перейшло у власність банку як заставодержателя в 2016 році.

Після націоналізації банк розпочав юридичну інвентаризацію майна, прийнятого на баланс банку як погашення кредитів. У ході інвентаризації було виявлено порушення в процедурах прийняття на баланс об’єктів та випадки неповної передачі цілісних майнових комплексів на баланс банку, що суттєво вплинуло на вартість такого майна.

Таким чином, докапіталізація в сумі 38,5 млрд грн дозволить банку покрити збитки, спричинені діяльністю попередніх акціонерів і менеджмента банку, та дотримуватися мінімального розміру нормативу адекватності капіталу на рівні 10%.

Контакти прес-служби

Адреса головного офiсу:
01001, Україна м. Київ, вул. Грушевського, 1д.
press@privatbank.ua