Фінансування міжнародної торгівлі

Фінансування компаній, що імпортують товари в Україну. Вигідні умови та можливості!

Універсальні інструменти фінансування учасників зовнішньоекономічної діяльності

Універсальні інструменти фінансування учасників зовнішньоекономічної діяльності

ПриватБанк пропонує компаніям-імпортерам продукти, що дозволяють уникати стовідсоткової попередньої оплати в розрахунках із постачальниками та дають доступ до недорогого фінансування як короткострокового, так і середньо- та довгострокового. Вартість такого фінансування значно нижча стандартних кредитних ставок українських банків, що пов’язано з можливістю залучення ресурсів іноземних банків, зацікавлених у фінансуванні своїх клієнтів-експортерів.

Вигоди для імпортера

Вигоди для імпортера
 • Ви позбавляєтесь від необхідності відволікання оборотних коштів.
 • Доступ до недорогого фінансування.
 • Можливість роботи з постачальником на більш вигідних умовах поставки товару – за більш низькими цінами.
 • Усувається ризик того, що постачальник не відвантажить товар після оплати за контрактом.

Вигоди для закордонного постачальника

Вигоди для закордонного постачальника
 • Гарантія оплати за відвантажений товар.
 • Збільшення обсягу поставок.
 • Розширення клієнтської бази завдяки більш вигідним для покупця умовам поставки та оплати.

Інструменти та схеми фінансування міжнародної торгівлі

Загальна інформація

ПриватБанк здійснює фінансування імпортних операцій своїх клієнтів із використанням різних документарних інструментів, об’єднавших у собі елементи кредитування, гарантій і розрахунково-платіжного обслуговування. Відмінною рисою від звичайної документарної операції є те, що відкриття документарних інструментів відбувається без надання клієнтом грошового покриття. Вибір інструментів та структури операції залежить від потреб клієнта та основних умов імпортного контракту, укладеного з контрагентом. Спеціалісти банку нададуть допомогу в доопрацюванні умов контракту, що в подальшому дозволить використовувати той чи інший інструмент, що максимально відповідає потребам клієнта.

Імпортне фінансування до відвантаження

Надання на користь постачальника банківського зобов’язання з оплати продукції (послуг) у формі безвідкличного документарного акредитива або банківської гарантії. У разі використання послуги імпортер отримує можливість оплатити поставлений товар або надану послугу за фактом без проведення авансової оплати до моменту виконання продавцем зобов’язань за контрактом.

Фінансування відстроченого платежу

Відкриття на користь продавця акредитива, що виконується шляхом відстроченого платежу, або гарантії, що буде забезпечувати зобов’язання імпортера провести оплату на користь продавця після закінчення певного часу після проведення відвантаження (надання послуг). Імпортер отримує можливість розрахуватися зі своїм контрагентом у більш зручний для нього час (після реалізації імпортної продукції, запуску купленого обладнання тощо).

Постімпортне фінансування

Відкриття на користь продавця акредитива, що здійснюватиметься шляхом оплати після надання документів. Проте в момент надання документів, оплата за акредитивом проводиться за рахунок коштів, що залучаються на міжбанківському ринку, а імпортер отримує відстрочення в оплаті. Таким чином, для імпортера створюється ефект відстроченого платежу, при тому, що з боку продавця ситуація виглядає як «оплата за фактом». Використання цієї послуги доцільне, якщо відстрочений платіж є неприйнятним для продавця або його вартість є більш високою у порівнянні з банківським фінансуванням.

Основні умови постімпортного фінансування

Умова Значення
Строк від кількох місяців до 1 року
Максимальна сума 100% від загальної суми контракту
Сума контракту не менше $100 000
Валюта фінансування будь-яка вільно конвертована валюта
Графік погашення у кінці строку одним платежем разом із нарахованими процентами
Групи товарів для фінансування будь-які групи товарів
Вартість фінансування визначається у кожному окремому випадку і напряму залежить від чинної ставки Libor/Euribor *. До уваги приймається запропоноване клієнтом забезпечення, історія співпраці.
* Ставка Euribor або Libor – це процентна ставка продавця на Європейському та Лондонському міжбанківських ринках депозитів в EUR або USD відповідно.

Вигоди від використання інструментів фінансування міжнародної торгівлі

Вигоди від використання інструментів фінансування міжнародної торгівлі

 • Розширюються можливості отримання товарного кредиту від контрагентів, а також покращуються параметри товарного кредитування у зв’язку з тим, що ризики Вашої компанії замінюються банківськими зобов’язаннями.
 • Фінансування імпорту з використанням акредитивних і гарантійних інструментів здійснюється на безресурсній основі, що значно знижує його вартість.
 • Акредитивні та гарантійні інструменти включають в себе різні додаткові вимоги до постачальників (строки відвантаження, вимоги до супровідних документів тощо), що дозволяє краще організувати та планувати поставки.
 • Зниження ризиків несумлінної поведінки Ваших контрагентів, що, у разі отримання зовнішнього фінансування імпортних операцій, усуває можливість погіршення Вашої кредитної історії з вини контрагентів.

Таким чином, послуги з фінансування імпортних операцій із використанням акредитивних і гарантійних інструментів несуть у собі як пряму вигоду у вигляді більш низької вартості фінансування, так і ряд додаткових переваг, які також можуть мати важливе значення для Вашої компанії.

У чому переваги проведення операцій з фінансуванням міжнародної торгівлі з ПриватБанком

У чому переваги проведення операцій з фінансуванням міжнародної торгівлі з ПриватБанком

ПриватБанк – провідний банк України з бездоганною кредитною історією в іноземних банках, що має 20-річний досвід успішної роботи на ринку документарних послуг. Cпеціалісти ПриватБанку оперативно нададуть Вам кваліфіковану допомогу:

 • у складанні проектів договорів, що передбачають документарні форми розрахунків;
 • розробці індивідуальних схем розрахунків за допомогою документарних інструментів;
 • оформленні відповідних документів;
 • розробці нестандартних схем проведення документарних операцій.
 • Розширення клієнтської бази завдяки більш вигідним для покупця умовам поставки та оплати.

Для отримання консультації щодо міжнародних документарних інструментів, звертайтесь до спеціалістів Головного банку за e-mail: trade.finance@privatbank.ua