Програма здешевлення кредитів невеликим фермерським господарствам

Програма здешевлення кредитів невеликим  фермерським господарствам

За рахунок щомісячних державних компенсацій у 2019 році вартість кредитів* «АгроКУБ» та непоновлювальних кредитних ліній у ПриватБанку для невеликих фермерів** становитиме 1% річних.


* Кредити, отримані з 01.01.2019.

** Фермерські господарства з річною виручкою до 20 млн грн. Примітка: компенсацію в розмірі фактично виплачених відсотків (комісій) за вирахуванням 1% річних (але не більше ніж 1,5 облікової ставки НБУ) у рамках кредитних програм можуть отримати лише підприємці з формою підприємницької діяльності «Фермерське господарство».

По яких кредитах працює програма?

По яких кредитах працює програма?

Програма здешевлення кредитів у рамках підтримки фермерства діє згідно постанови КМУ №106 через компенсацію відсотків у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, але не більше фактично виплачених відсотків (комісій) за вирахуванням 1 відсотка річних в рамках кредитних програм:

  • АгроКУБ до 500 тис гривень для здійснення виробничих витрат,
  • Непоновлювальні кредитні лінії (запуск нового продукту планується у березні) до 9 млн. грн. до 3-х років для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення

Компенсація здійснюється щомісяця виходячи з суми фактично сплачених відсотків за відповідний період згідно з кредитною угодою.

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:
  • Копія статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України “Про фермерське господарство”);
  • документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;
  • копія фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства);
  • довідка, чинна на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;
  • згода одержувача щодо надання державним банком Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком.
  • Заявка на отримання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств

Як отримати фінансування?

Як отримати фінансування?

Скористайтеся непоновлювальною кредитною лінією або кредитом АгроКУБ.


Додатково можна отримати компенсації за окремими державними програмами:

- на закупівлю насіння;
- купівлю техніки

За рік можна подати не більше ніж дві заяви на отримання компенсації за кредитами: одну на короткостроковий кредит («КУБ», «АгроКУБ») та одну на середньостроковий (кредит на СГТ, інвестиційний кредит).