Програма здешевлення кредитів невеликим фермерським господарствам

Програма здешевлення кредитів невеликим фермерським господарствам

За рахунок щомісячних державних компенсацій у 2019 році вартість кредитів* «АгроКУБ» та непоновлювальних кредитних ліній у ПриватБанку для невеликих фермерів** становитиме 1% річних.


* Кредити, отримані з 01.01.2019.

** Фермерські господарства з річною виручкою до 20 млн грн. Примітка: компенсацію в розмірі фактично виплачених відсотків (комісій) за вирахуванням 1% річних (але не більше ніж 1,5 облікової ставки НБУ) у рамках кредитних програм можуть отримати лише підприємці з формою підприємницької діяльності «Фермерське господарство».

По яких кредитах працює програма?

По яких кредитах працює програма?

Програма здешевлення кредитів у рамках підтримки фермерства діє згідно з постановою КМУ № 106. Компенсація – 1,5% від облікової ставки НБУ, але не більше за суму фактично виплачених відсотків (комісій) за вирахуванням 1% річних.

Компенсація діє в межах таких кредитних програм (непоновлювані кредити):

 • Короткострокові (12 місяців) – до 500 тис. грн на виробничі витрати (АгроКУБ).
 • Середньострокові (до 36 місяців) – до 9 млн грн для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення:
  • Інвестиційний кредит – для придбання та/або модернізації основних засобів. Детальніше
  • КУБ під заставу – для розширення бізнесу. Детальніше
  • Кредит на придбання основних засобів, у тому числі сільгосптехніки. Детальніше

Компенсація виплачується щомісяця й залежить від суми фактично сплачених відсотків за відповідний період згідно з кредитною угодою.

У подальшому планується розширення списку доступних кредитів за програмами.

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:
 • Копія статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України “Про фермерське господарство”);
 • документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;
 • копія фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства);
 • довідка, чинна на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;
 • згода одержувача щодо надання державним банком Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком.
 • Заявка на отримання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств

Як отримати фінансування?

Як отримати фінансування?

Скористайтеся непоновлювальною кредитною лінією або кредитом АгроКУБ.


Додатково можна отримати компенсації за окремими державними програмами:

- на закупівлю насіння;
- купівлю техніки

За рік можна подати не більше ніж дві заяви на отримання компенсації за кредитами: одну на короткостроковий кредит («КУБ», «АгроКУБ») та одну на середньостроковий (кредит на СГТ, інвестиційний кредит).