Вексельні операції

Для безперебійної роботи Вашого підприємства в разі тимчасової відсутності коштів Ви можете домовитися з партнером про відстрочення платежу та оплатити отриманий товар векселем з авалем ПриватБанку.

Що таке вексель?

Що таке вексель?

Вексель – це:

  • боргове зобов’язання оплатити певну суму в обумовлений час;
  • засіб платежу, обіговий розрахунковий інструмент, який може передаватися від однієї особи іншій, це кредитні, торговельні гроші, що виникли з кредиту продавця, наданого покупцеві, який він надав покупцеві. Оплата векселем – це відстрочення платежу грошима;
  • різновид цінних паперів, укладений у суворо встановленій формі, що містить письмове абстрактне та безумовне зобов’язання сплатити певну суму певній особі (або тому, кому вона накаже) у зазначений час.

10 фактів про векселі в Україні

10 фактів про векселі в Україні

  1. Векселі, що видаються лише за надані товари (роботи, послуги), називаються товарними, комерційними. Також в Україні існують податкові векселі, що видаються на суму податків і/або зборів, їх видача й обіг регулюються не вексельним, а податковим законодавством.
  2. Проведення розрахунків з використанням векселів обов'язково повинно бути передбачено у письмовому договорі між контрагентами.
  3. За видачу векселя без наявності грошового боргу за товари (роботи, послуги) і/або без зазначення в договорі того, що в розрахунках використовується вексель, законом передбачений штраф.
  4. Бути учасником вексельного обігу в Україні можуть як юридичні, так і фізичні особи.
  5. В України платежі за векселями здійснюються лише в безготівковій формі.
  6. Векселі оформляються на вексельному бланку, який можна придбати в комерційному банку.
  7. Векселі, як товарні, так і податкові, існують лише в документарній (паперовій) формі. В Україні заповнюються лише українською мовою на вексельному бланку. Векселі юридичних осіб підписуються обов'язково двома особами – керівником підприємства та головним бухгалтером. Вексель, що видається в оплату за контрактом між резидентами України, може бути номіновано тільки в національній валюті – гривні.
  8. Векселі бувають двох видів: прості та переказні. У простому векселі основний боржник – векселедавець, у переказному – акцептант, зазначений векселедавцем. У простому векселі зазначено дві особи: векселедавець і перший держатель векселя (у векселедавця є борг перед першим держателем), у переказному – три: векселедавець, акцептант і перший держатель векселя (у векселедавця є борг перед першим держателем, а в акцептанта є борг перед векселедавцем).
  9. Передаються векселі від одного власника іншому шляхом оформлення на звороті спеціального передавального напису – індосаменту. Кількість передач векселя від одного держателя іншому не обмежено.
  10. Якщо власник пред'явив вексель, а боржник не оплатив його, то держатель може звернутися до нотаріуса по здійснення протесту векселя та за виконавчим написом, після цього – одразу ж до Державної виконавчої служби.

Продаж вексельних бланків

Тариф Вартість одного вексельного бланку (простого чи переказного) – 150,00 грн, у зокрема ПДВ – 25,00 грн.

Довідка
Окрім оплати банку вартості вексельного бланку, необхідно сплатити в Казначейство державне мито в розмірі 0,1 неоподаткованого мінімуму доходів громадян за кожний бланк (1,70 грн).

Купіть вексельні бланки не виходячи з офісу!

Купіть вексельні бланки не виходячи з офісу!

Вексельні бланки продаються дистанційно, без відвідування банку. Для покупки бланків заповніть форму нижче, у відповідь на електронну пошту Ви отримаєте інструкцію по оплаті і отримання бланків. Після оплати бланки буде вислано «Новою поштою» з Головного офісу ПриватБанку (м. Дніпро) Вам на зазначену Вами адресу/у відділення «Нової пошти». Доставка – за Ваш кошт. Якщо у Вас лишилися запитання щодо купівлі бланків векселів, то напишіть їх на адресу garant@privatbank.ua. Відповідь – протягом 2 годин у робочі дні в робочий час (з 8:30 до 17:30).

Додаткова інформація: нижче розташовано бігунки/вікна для кількості бланків, що купуються. Після зазначення кількості бланків відображається кнопка «Купити». У разі її натискання відкривається форма замовлення бланків.

Купіть бланки векселів, не виходячи з офісу!

Скільки бланків бажаєте купити?

Простих векселів

0 1000

Переказних векселів

0 1000

Загальна вартість:

{{totalAmount}} грн

Для купівлі бланків зазначте найменування та код ЄДРПОУ (ІПН) покупця:

Куди доставити бланки?

Шановний клієнте!

На зазначений e-mail було надіслано лист з інструкцією щодо оплати та отримання вексельних бланків.

Важливо! Лист може надійти до будь-якої з папок, а не тільки до папки «Вхідні» («Промоакції», «Спам» тощо). Рекомендуємо перевірити їх усі.

Дякуємо за ваше замовлення!

Шановний клієнте!

Вибачте, сталася помилка.

Спробуйте ще раз пізніше.

Авалювання векселів

Авалювання векселів

Аваль ПриватБанку – гарантія платежу за векселем. ПриватБанк авалює товарні векселі. Плата за аваль істотно нижча, ніж плата за кредит (у 4 та більше разів). Продавець нікому не вірить і працює лише за передоплатою? Замість отримання кредиту на передоплату запропонуйте продавцеві оплату з відстроченням та 100%-ною гарантією платежу – авальований ПриватБанком вексель.

За аваль товарного векселя банком щомісяця стягується комісія, що виражена в % річних і нараховується на суму чинних авалів банку. Розмір комісії залежить від виду забезпечення.

ПриватБанк авалює податкові векселі усіх видів, передбачених законодавством:

  • на суму акцизного збору виробникам медичних препаратів;
  • на суму акцизного збору підприємствам первинного виноробства;
  • на суму акцизного збору виробникам лікеро-горілчаних виробів;
  • на суму акцизного збору виробникам біопалива;
  • на суму акцизного збору виробникам продуктів органічного синтезу;
  • на суму акцизного збору під час придбання нафтопродуктів для використання у хімічній промисловості тощо.

За аваль податкового векселя банком щомісяця стягується комісія, що виражена в % річних і нараховується на суму чинних авалів банку. Чим швидше векселедавець самостійно погасить податковий вексель і надасть банку підтверджуючі документи, тим він менше сплатить комісії за аваль. Для отримання консультації щодо операцій банку з векселями у спеціалістів Головного офісу надішліть запитання на адресу garant@privatbank.ua.

Тарифи

Послуга Тариф, грн*
Щомісячна комісія за непокритий аваль податкового векселя** 2% річних
Щомісячна комісія за непокритий аваль товарного векселя** 2% річних — під заставу майнових прав на депозит/гарантію
3% річних — під заставу рухомого/ нерухомого майна
3.5% річних — під інше забезпечення, ніж депозит, рухоме/ нерухоме майно
Разова комісія за надання покритого авалю Застосовується тариф "Надання гарантії/ контргарантії (крім тендерної гарантії без забезпечення та гарантії для турагентів без забезпечення)**”
*Усі тарифи без ПДВ. У разі встановлення ліміту на непокриті авалі під заставу майна потрібно також оплатити послуги третіх осіб згідно з їхніми тарифами (оціночні та страхові компанії, нотаріус).
**Оплата банком векселя як авалістом коштом банку є наданням клієнтові кредиту на умовах, зазначених у генеральній угоді про авалювання векселів.

Витрати за авалем Вашого векселя

Зазначте вид аваля:
Оберіть забезпечення:

Зазначте суму аваля:

грн

За надання (разова):

{{summFields.AmComGet | numberFormat(2, '.', ' ')}} ₴

За зобов'язання (щомісячна):

{{summFields.AmComBond | numberFormat(2, '.', ' ')}} ₴

Як отримати аваль

Як отримати аваль

Крок 1. Зайдіть у «Приват24 для бізнесу» (або зареєструйтесь у ньому).
Крок 2. Виберіть «Авалювання векселів» у меню «Послуги».
Крок 3. Заповніть і надішліть заявку на авалювання до нас у банк.
Крок 4. Після опрацювання заявки банком Вам буде надіслано для підписання договір про авалювання векселів.
Крок 5. Оформіть аваль на векселі у відділенні ПриватБанку.

Вiдгуки клiєнтiв

Запитання:Наше підприємство – станція переливання крові. Ми виробляємо препарати з крові, для їх виробництва закуповуємо спирт. Чи можемо ми авалювати податкові векселі в ПриватБанку?
Відповідь: Так, ПриватБанк встановлює відновлювані ліміти на авалювання податкових векселів виробникам медичних препаратів. Для виробництва деяких ліків потрібен спирт, акциз на спиртовмісні медичні препарати дорівнює 0. Під час купівлі спирту такий виробник відповідно до вимог Податкового кодексу видає податковий вексель на користь податкового органу на суму акцизу за звичайною ставкою, а не нульовою. На податковому векселі обов’язково повинен бути аваль (гарантія оплати) банку. Строк векселя – 180 днів. Після використання спирту виробник надає в податкову підтверджувальні документи про те, що спирт було використано саме для виробництва ліків. Після цього податкова ставить на векселі позначку «погашено», завіряє підписом і печаткою. Тобто вексель погашається не грошима, а шляхом цільового використання спирту. Після цього клієнт повідомляє банку про самостійне погашення векселя, і банк закриває аваль. Тариф ПриватБанку за податковими авалями – 1% річних від суми чинних авалів, комісія оплачується щомісяця.

Податкові авалі виробнику медичних препаратів

Запитання:Наше підприємство виробляє горілку. Плануємо використовувати податкові векселі. Чи можемо ми авалювати їх у ПриватБанку?
Відповідь: Так, ПриватБанк встановлює відновлювані ліміти на авалювання податкових векселів виробникам лікеро-горілчаних виробів. Під час закупівлі спирту виробник горілки повинен оплатити акцизний збір за ставкою, що зазначено в Податковому кодексі. Оплата здійснюється заздалегідь, перед відвантаженням спирту з акцизного складу. Оплатити можна грошима або податковим векселем, авальованим банком, – на вибір підприємства. Використання векселя дозволено Податковим кодексом України. Строк векселя – 90 днів. Податковий вексель, виданий виробником ЛГВ, підлягає оплаті грошима. Банк закриває аваль після отримання від клієнта повідомлення про самостійне погашення векселя. Отримуючи аваль ПриватБанку на акцизних податкових векселях, підприємство не відволікає обігові кошти на етапі закупівлі спирту та отримує відстрочення на оплату акцизу за мінімальними ставками – 1% річних.

Податкові авалі виробнику лікеро-горілчаних виробів

Запитання:Ми сільгосппідприємство. Йде весна, і ми хочемо купити насіння в компанії «Байєр», при цьому оплатити їх зможемо восени, після збору та продажу врожаю. «Байєр» згоден на оплату восени, але зараз просить від нас вексель з авалем банку. Ви авалюєте товарні векселі?
Відповідь: Так, ПриватБанк авалює товарні векселі. Такі авалі видаємо тільки клієнтам з гарним класом позичальника та тільки під заставу. Від виду застави залежить розмір комісії за авалі. Під депозит – 3% річних від суми чинних авалів, під рухоме/нерухоме майно – 4% річних, під іншу заставу – 5% річних. Комісія оплачується щомісяця. У Вашому контракті з «Байєром» на поставку насіння обов’язково має бути передбачено розрахунки векселями. Ви оформлюєте вексель, ми його авалюємо, Ви передаєте авальований ПриватБанком вексель «Байєру» в оплату за насіння. Заборгованість за контрактом у Вас закривається, і тут же з’являється заборгованість за виданим векселем. У строк платежу Ви погашаєте вексель грошима, надаєте в банк документи про його погашення, і ми закриваємо аваль

Товарні авалі сільськогосподарському підприємству

Поширені питання

За що можна розрахуватися товарним векселем?

Векселі можуть видаватися в оплату грошового боргу за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги.

Чи повинні вноситися зміни до чинних контрактів з постачальниками для використання в розрахунках векселів?

Можливість розрахунку векселями обов'язково повинна бути передбачена умовами контракту. У разі оплати за контрактом векселями грошові зобов'язання покупця за таким контрактом припиняються та виникають грошові зобов'язання за векселем.

Чи можна отримувати авалі банку на векселях підприємства без проходження всієї операції оформлення щоразу (пакет документів, застава тощо)?

Так, можна встановити відновлюваний ліміт на авалі на певний період, зазвичай 1 рік, для багаторазового авалювання.

Як погашаються/закриваються авалі банку?

Платник (векселедавець простого векселя, акцептант переказного) самостійно здійснює погашення/оплату свого векселя в зазначений на ньому строк/достроково. Після цього надає банку-авалісту документи, що підтверджують погашення векселя, і банк погашає/закриває аваль.