Посилена автентифікація для бізнес-клієнтів під час входу до вебверсії «Приват24 для бізнесу»

Правильне делегування доступів і повноважень довірених осіб підприємства.

Постановою НБУ від 03.05.2023 № 58 передбачена посилена автентифікація під час входу та здійснення операцій в інтернет-банкінгу або мобільному застосунку. З 10 травня 2024 можливі зміни в процесі авторизації. З 10 травня 2024 можливі зміни в процесі авторизації. Нововведення спрямоване на синхронізацію законодавства України із нормативно-правовою базою Європейського Союзу й вплине насамперед на роботу у вебверсії, а не в мобільному додатку. Це дозволить підвищити рівень безпеки та посилити захист і конфіденційність даних для користувачів Інтернет-банку.

На цій сторінці ви дізнаєтеся, як правильно делегувати доступ працівникам і довіреним особам вашого бізнесу для роботи або підписання документів у «Приват24 для бізнесу», щоб із 10 травня 2024 р. не відчувати незручностей у роботі.

Що змінюється у вебверсії «Приват24 для бізнесу»

Дія Умова законодавства Було Стане
Авторизація з використанням файлового УЕП Обов’язкове використання 2 факторів перевірки під час входу Можна авторизуватися в «Приват24 для бізнесу» з 1 фактором перевірки (пароль або файловий підпис УЕП) після відключення надсилання одноразового пароля в налаштуваннях профілю Іноді може застосовуватися 2-й фактор автентифікації:
  • push у Приват24;
  • IVR-дзвінок;
  • SMS на фінансовий номер телефону
Максимальний час сесії без активності користувача Сесія без активності користувача не повинна тривати довше 10 хвилин Одна активна сесія клієнта в «Приват24 для бізнесу» триває до 30 хвилин із можливістю автопродовження Сесію буде автоматично завершено, якщо користувач 10 хвилин лишатиметься неактивним.
Перед завершенням сесії буде виведено повідомлення «Ви ще тут?» з можливістю продовжити сесію в разі позитивної відповіді

Як додати уповноважених/довірених осіб для використання «Приват24 для бізнесу»

ФОП
Юридична особа

За наявності відповідних повноважень ваша довірена особа може керувати рахунками фізичних осіб – підприємців. Тобто вам не потрібно буде відволікатися від справ, щоб надати доступ на вхід вашому бухгалтеру чи помічнику.

Як оформити довірену особу з правом підпису? Без права підпису
Нотаріальна довіреність
(через відділення ПриватБанку)
Банківська довіреність
(через відділення ПриватБанку)
Матриця повноважень
(дистанційно через «Приват24 для бізнесу»)
Оформляється в нотаріуса та передається в банк особисто ФОП.

Довірена особа має повний доступ до рахунків ФОП із правом підпису платежів. Тобто бухгалтер самостійно увійде у свій власний акаунт, створить платежі й зможе їх самостійно підписати.

Довірена особа має право підпису звітності для податкової власним КЕП (за умови, що ФОП зареєстрував ключі такої довіреної особи в ДПС)
Оформляється тільки для ФОП у будь-якому відділенні ПриватБанку (незалежно від місця реєстрації).

Протягом найближчих місяців для клієнтів буде реалізовано електронну банківську довіреність у «Приват24 для бізнесу»
ФОП може додати довірену особу самостійно через «Приват24 для бізнесу» (меню «Налаштування – Доступ») або через Приват24 (меню «Бізнес»).

Довірена особа має право працювати з виписками за рахунками ФОП та створювати платежі (без права підпису).

Тобто бухгалтер самостійно увійде у свій власний акаунт і створить платежі, а підписати зможе особисто ФОП зі свого акаунту

Відео

Поширенi запитання

Чому це все? Що ви таке придумали знову?

Постановою НБУ від 03.05.2023 № 58 із 10 травня 2024 р. передбачено посилену автентифікацію під час входу та здійснення операцій в інтернет-банкінгу (вебверсія). Нововведення спрямоване на синхронізацію законодавства України з нормативно-правовою базою Європейського Союзу. Це дасть змогу підвищити рівень безпеки та посилити захист і конфіденційність даних для користувачів інтернет-банку.

Якщо правильно делегувати доступ у «Приват24 для бізнесу» працівникам і довіреним особам для роботи або підписання документів, ви не відчуєте незручностей у роботі після змін.

Що саме зміниться?

  • При використанні файлового ключа електронного підпису час від часу буде другий крок перевірки при авторизації в«Приват24 для бізнесу» (веб): push у Приват24 або IVR-дзвінок або SMS на фінансовий номер телефону, без можливості його відключення.
  • Максимальна тривалість сесії у вебверсії без активності користувача становитиме не більше ніж 10 хвилин. Після повідомлення «Ви ще тут?» у разі неотримання підтвердження від користувача сесію буде автоматично завершено.

Це тільки в ПриватБанку?

Ні. Нормативно-законодавча база поширюється на всі банки.

Що ці зміни значать?

Оскільки законодавством передбачено впровадження двофакторного входу у вебверсію, то за наявності відповідних повноважень ваша довірена особа / уповноважена особа підприємства (наприклад, бухгалтер) зможе й надалі керувати рахунками. Тобто вам не потрібно буде відволікатися від справ, щоб надати доступ на вхід бухгалтеру чи помічникові. Достатньо один раз виконати налаштування або надати в банк потрібні документи, і все буде працювати як завжди.

Коли очікувати змін?

З 10 травня 2024 р., якщо НБУ не змінить строків.

Чи стосуються ці зміни в авторизації застосунку «Приват24 для бізнесу»?

Ні. Тільки вебверсії (для комп’ютера).

Чи будуть зміни в авторизації за допомогою Приват24 фіз. особи?

Без змін.

Які зміни будуть в авторизації за допомогою файлового УЕП?

З 10 травня 2024 р. буде прибрано можливість відключити другий фактор безпеки під час авторизації. Авторизація відбуватиметься за допомогою двох факторів.

Які зміни будуть в авторизації за допомогою логіна та пароля для бізнесу?

Зміни вже впроваджено із 17 січня 2024 р. Відключено можливість «Запам’ятати мене на 30 днів». Авторизація відбувається за допомогою двох факторів.

Які зміни будуть в авторизації за допомогою QR-коду (на вебсторінці, якщо я заходжу з комп’ютера)?

Без змін.

Тривалість сесії в «Приват24 для бізнесу» становить 10 хвилин. Це означає, що кожні 10 хвилин потрібно буде авторизуватися?

Ні. Ідеться про час, коли ви не працюєте в «Приват24 для бізнесу», але й не вийшли з інтерфейсу.

Тобто, якщо 10 хвилин не відбувається жодних активностей в інтернет-банкінгу, перед тим як примусово завершити сесію, вам буде надіслано повідомлення «Ви ще тут?». У разі позитивної відповіді сесію буде продовжено без додаткової авторизації. У разі ненадання відповіді сесію буде примусово завершено, і тоді потрібно буде заново авторизуватися.