Вклад «Джуніор»

Спеціально розроблена накопичувальна програма для батьків чи родичів, які бажають подбати про майбутнє дитини та накопичити для неї певну суму коштів.

Яка вам користь від цього вкладу

Життя швидкоплинне! Тому про накопичення коштів на майбутнє краще подбати заздалегідь, коли діти ще маленькі. Тоді, коли дитина виросте і досягне повноліття, на вкладі вже назбирається пристойна сума, яку можна буде спрямувати на важливі потреби.
 

Як це працює

  1. Ви відкриваєте вклад «Джуніор» на своє ім'я і вибираєте дату, коли права за вкладом автоматично перейдуть до дитини.

  2. До настання визначеної вами дати передання прав ви повністю володієте й керуєте цим вкладом та накопичуєте гроші на майбутнє дитини.

  3. Після настання цієї дати всі права на вклад автоматично перейдуть до дитини і вона зможе самостійно скористатися коштами.

 

Умови вкладу

  1. Хто може відкрити вклад: батьки, інші родичі, знайомі, взагалі будь-хто (за дотримання певних умов).

  2. Строк: 12 місяців з автоматичним продовженням на новий строк, якщо ви не передумаєте накопичувати.

  3. Внесення коштів: готівкою або з власної картки ПриватБанку. У нас є фішка, що через Приват24 можна відкрити вклад, а потім внести кошти готівкою.

  4. Дата передання прав на вклад: будь-яка дата в майбутньому, але не раніше настання повноліття дитини (18 років).

  5. Поповнення: у будь-який момент строку вкладу.

  6. Виплата процентів: щорічна капіталізація (додавання до суми вкладу).

  7. Можливість дострокового закриття: так.

 

Особливості оформлення

Вклад «Джуніор» ви відкриваєте своє ім’я з умовою, що з певної дати в майбутньому всі права за вкладом автоматично перейдуть до дитини. Відкрити вклад можна на користь дитини з моменту народження і до досягнення нею 16 років.
 

Для того, щоб відкрити такий вклад, дитина вже має бути клієнтом ПриватБанку або батьки можуть надати дані дитини безпосередньо перед відкриттям вкладу.
 

Вклад можна відкрити у відділенні (присутність дитини до 14 років не обов’язкова) або через Приват24.
 

Для пошуку даних дитини під час оформлення вкладу, крім П. І. Б. дитини вам потрібно буде знати дату народження дитини і дані одного з цих документів: номер і серія свідоцтва про народження або ж реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН).
 

У разі, якщо ви відкриваєте вклад на користь не своєї дитини, під час оформлення знадобиться отримання згоди одного з батьків на оформлення цього вкладу. Лякатися не треба, процедура дуже проста. У своєму Приват24 або з допомогою SMS-пароля один із батьків підтверджує свою згоду на вклад на користь своєї дитини. Звісно, в такому випадку краще обговорити свої дії заздалегідь.
 

Відкрити вклад на користь не своєї дитини поки що можна тільки у відділенні банку. Батьки дитини можуть відкривати ці вклади і у відділенні банку, і через свій Приват24.

 

Повний контроль заощаджень

Ви повністю керуєте вкладом і можете здійснювати будь-які операції, зокрема, якщо треба, достроково закрити вклад до моменту передання права власності дитині.

 

Передання прав на вклад

Права на депозит автоматично переходять до дитини в зазначену в договорі дату. Починаючи з цієї дати дитина може самостійно закрити депозит і отримати суму вкладу разом із сумою процентів або ж продовжити накопичувати на цьому рахунку без обмеження строку розміщення вкладу.

 

Поповнення

Вклад можна поповнювати готівкою чи з власної картки протягом всього строку. Поповнення доступні не тільки у відділенні банку, а й онлайн – у Приват24, у додатку «Мої вклади» або в терміналах самообслуговування.
 

Максимальна сума для поповнень вкладу протягом календарного місяця залежить від початкової суми, яка внесена на депозит. Місячний ліміт поповнень зазначений на сайті pb.ua/depozit (під таблицею з % ставками, розділ «Попередження»). Також ця сума буде показана на екрані як підказка під час оформлення чи поповнення вкладу.
 

Зручно! Є можливість підключити сервіс регулярних поповнень. Він дає змогу автоматично поповнювати ваш вклад на зазначену суму у зручний день. Наприклад, у вас зарплата 5-го числа. Ви задаєте умову: поповнювати вклад із зарплатної картки щомісяця 6-го числа. Ось так гроші й накопичуються автоматично :)

Як це зробити. Щоб підключити сервіс регулярного поповнення вкладу в Приват24, переходимо в меню «Заощадження», вибираємо потрібний вклад. Далі в переліку операцій за вкладом тиснемо на іконку «Регулярні поповнення» та визначаємо умови поповнення (суму, дату). Готово 🙂

 

Проценти

У кінці кожного строку вкладу, а він становить 12 місяців, проценти автоматично додаються до основної суми депозиту (капіталізація). Так наступного строку вкладу дохід буде нараховуватися і на суму депозиту, і на цю суму капіталізованих процентів. Такий варіант виплати процентів забезпечить максимальне зростання заощаджень до моменту передання прав дитині.

Проценти виплачуються під час повернення вкладу.

Згідно з Податковим кодексом України за всіма вкладами фізичних осіб утримується податок 19,5% від суми нарахованих процентів за вкладом (18% податку на доходи фізичних осіб + військовий збір 1,5%).

 

Вклад закінчується. Що далі?

Якщо ви не плануєте забирати вклад до моменту передання прав дитині, то можна не хвилюватися. Після закінчення строку вкладу він продовжується на новий строк (12 місяців) автоматично, а проценти автоматично будуть додані до основної суми депозиту (капіталізація).
 

До відділення для цього ходити не потрібно, а також нічого не треба налаштовувати в Приват24. Водночас може зміниться % ставка відповідно до актуальної % ставки для таких самих нових договорів.
 

Після продовження вкладу на новий строк ви отримаєте повідомлення від банку про процентну ставку, яка буде діяти протягом наступного строку. Якщо вам не сподобаються такі умови продовження, то ви ще матимете час для оперативного закриття або переоформлення вкладу.

 

Коли ви можете закрити вклад

До передання прав на депозит дитині ви можете закрити вклад у будь-який момент.
 

Закрити вклад після закінчення строку ви можете протягом 5 календарних днів із дати закінчення чергового строку вкладу. Це може бути перший строк або будь-який наступний у разі продовження вкладу.
Дату закінчення поточного строку вкладу завжди можна подивитися в Приват24. Відкриваємо список своїх вкладів і нижче графічного індикатора строку вкладу бачимо дати початку й закінчення вкладу «включно до ХХХХХХ».
Додатково на екрані буде зазначено період, протягом якого можна забрати вклад «за строком». Зелена плашка «Період отримання» або детальна інформація за вкладом – рядок «Період отримання».
 

Закрити вклад достроково. Ця можливість і умови її використання окремо прописані в заяві на приєднання за вашим вкладом. Щоб закрити вклад, потрібно подати заявку за цим вкладом та вибрати картку у валюті депозиту для зарахування коштів. Водночас, якщо ви закриєте вклад до закінчення чергового строку (12 місяців), то проценти саме за цей неповний строк буде перераховано за ставкою «До запитання».
Як це зробити. У Приват24 вибираємо депозит, відкриваємо меню «Закрити вклад» і далі діємо за сценарієм на екрані.
 

До передання прав на депозит дитині ви також можете скористатися сервісом «Відмова від продовження». Він стає доступним за 30 днів до закінчення кожного строку вкладу як у разі обслуговування у відділенні, так і в Приват24.
Як це зробити. У Приват24 чи в додатку «Мої вклади» вибираємо у списку вкладів потрібний, натискаємо на нього, а далі в переліку доступних функцій вибираємо «Відмова від продовження». Після активації цієї функції після закінчення строку вклад автоматично закривається, а кошти зараховуються на картку, яку ви вибрали.

 

Коли дитина може закрити вклад

Дитина може закрити депозит у будь-який момент, але тільки після передання їй прав на вклад. У цьому разі рахунок закривається без зниження процентної ставки.

 

Особливості закриття вкладу

Важливо знати

  1. Закриття вкладу можливе лише в операційний час банку. Операційний час для опрацювання інтернет-заявок на закриття вкладу – з 08:30 до 19:00. Взагалі подати заявку на закриття вкладу можна цілодобово, але банк опрацює її тільки в операційний час.

  2. У разі дострокового закриття вкладу в більшості випадків кошти будуть виплачені на картку через два робочі дні. День подання заявки, вихідні та святкові дні не враховуються.

  3. Для подання заявки в Приват24 потрібно мати картку ПриватБанку у відповідній валюті. Якщо її немає, відкрийте в додатку Digital картку. Якщо не хочете картку, вам потрібно буде звернутися до відділення за готівкою.

 

Як отримати документи?

Якщо вам потрібен документ за вкладом, можна самостійно надіслати його на свій e-mail. Рекомендуємо вам використовувати лише перевірену e-mail-адресу.
Як це зробити. У Приват24, меню «Заощадження», «Мої вклади» вибираємо депозит – операція «Документ за вкладом».

 

Як оформити онлайн?

У ПриватБанку ви можете через Приват24 оформити вклад не тільки зі своєї картки, а й сформувати заявку на відкриття вкладу готівкою і потім внести кошти на рахунок через термінал самообслуговування або в касі відділення. Це значно заощадить ваш час.


 

Крок 1. У додатку Приват24 виберіть меню «Заощадження» та натисніть кнопку «+ Відкрити вклад». Після цього у верхньому меню виберіть валюту: гривня, долар США чи євро.
Крок 2. Знайдіть потрібний вклад, натисніть поряд на стрілку.
Крок 3. Знайдіть дані дитини та заповніть умови вкладу та в полі «Як ви будете вносити гроші?» виберіть один із варіантів:

  • картку, з якої плануєте відкривати вклад;

  • готівку (після формування заявки на відкриття вклад готівкою – ви можете внести кошти на рахунок протягом 30 календарних днів через касу чи термінал самообслуговування).

Крок 4. Обов’язково перевірте умови, підпишіть заяву про оформлення вкладу та підтвердьте операцію.

 

Як внести готівку на вклад
У касі

Просто повідомте касиру код, який сформувала програма під час відкриття вкладу (його буде відображено на екрані). Якщо ви плануєте вносити гроші не в день формування заявки, то перед зверненням до банку обов’язково перегляньте актуальний код у Приват24.

 

У терміналі самообслуговування

Крок 1. Зареєструйтеся в терміналі самообслуговування (вставте картку та введіть її ПІН-код або через додаток Приват24 зчитайте QR-код на екрані термінала).
Крок 2. Зайдіть у розділ «Кошик платежів».
Крок 3. У переліку виберіть необхідну операцію та відзначте її прапорцем.
Крок 4. Внесіть кошти та натисніть кнопку «Оплатити». Готово.