Послуга «Скарбничка»

Це накопичувальний вклад на 12 місяців + зручний сервіс автоматичних умов накопичення за операціями за карткою

Для кого може бути корисним цей сервіс

«Скарбничка» може бути корисною для тих, хто зацікавлений заощадити певну суму чи мати надійну заначку, не витрачаючи на це багато сил та уваги. Для цього банк надасть зручних автоматичних помічників, які зроблять цей процес зручним та необтяжливим.

 

Наприклад, можна підключити до картки сервіс «Округлення витрат до 10 грн», а далі все буде автоматично – купуєте молоко в магазині, а решта з округлення до 10 грн автоматично зараховується в «Скарбничку». Або налаштовуємо умову накопичення, що відразу додає в «Скарбничку» певну суму чи певну частку від кожного надходження на картку.

 

Якщо так станеться, що вам терміново знадобляться гроші, ви в будь-який час через Приват24 легко знімете потрібну суму на Картку для виплат в режимі онлайн. Усе керування «Скарбничкою» можна здійснювати через мобільний додаток Приват24 будь-де, де є Інтернет.

 

Як почати накопичувати

Дія 1. Підключаєте до своєї картки або навіть кількох карток доступні умови автоматичного накопичення. Можна підключити одну умову або скомбінувати декілька. Самі вибирайте, як вам зручно.
Дія 2. Користуєтеся карткою, як зазвичай: здійснюєте купівлі в магазинах, замовляєте товари через Інтернет, отримуєте зарплату та інші зарахування на картку.
Дія 3. У разі проведення операцій за карткою (залежно від підключених умов накопичення) частина коштів автоматично поповнюватиме вашу «Скарбничку». Додатково можна поповнювати її самостійно зі своєї картки на певну суму.

Умови вкладу

  • Строк вкладу: 12 місяців
  • Поповнення вкладу. Протягом всього строку вкладу. Доступні такі варіанти: самостійне поповнення платежем із власної картки або різноманітні автоматичні поповнення під час користування карткою за допомогою сервісів «Умови накопичення».
  • Автоматичне продовження вкладу. Вклад автоматично продовжується на такий самий строк, якщо ви його не забрали.
  • Додатковий дохід – нарахування процентів. Після закінчення кожного строку вкладу відбувається нарахування та капіталізація процентів (додавання до суми вкладу).
  • Зняття коштів. За потреби можна зняти всю або частину суми вкладу достроково, але це позначиться на сумі нарахованих процентів – банк перерахує їх за зниженою ставкою. Якщо дочекатися закінчення строку вкладу, то проценти буде сплачено в повному обсязі. У разі будь-якого зняття коштів «Скарбничка» закривається та відразу автоматично відкривається знову з тим самим номером рахунку й налаштуваннями.
  • Онлайн-режим. Усі операції між карткою та «Скарбничкою» здійснюються в режимі онлайн. Повне керування вкладом доступне через Приват24. Для естетів існує спеціальний мобільний додаток «Скарбничка», доступний у магазинах мобільних додатків і на сайті банку.

Автоматичні умови накопичення

Наразі до підключення доступні 5 варіантів умов накопичення. Ви можете підключити одну умову накопичення або ж комбінувати різні варіанти. Кількість карток, до яких буде підключено умови накопичення, ви вибираєте самі й можете в будь-який момент змінювати ці налаштування в Приват24.

 

Наприклад, до Картки для виплат можна підключити умову «сума від надходжень», а до картки «Універсальна», з якої робите закупи в магазинах, – «округлення витрат до 10 грн». Такі «міксовані» варіанти дозволяють більш ефективно накопичувати кошти :-)

 

До речі, ви будь-коли можете оперативно змінювати умови накопичення, які вже підключено до вашої «Скарбнички»: відключати старі на деякий час, підключати нові, коригувати суми поповнень. Усе максимально просто. Ця функція доступна необмежену кількість разів протягом усього періоду накопичень.

 

1–2. Від надходжень на картку

У разі надходження коштів на вашу картку вибрана вами сума або процент автоматично направлятиметься на поповнення «Скарбнички».

Наприклад, 500 грн або 10% від суми будь-якого зарахування на картку.

3. Від витрат з картки

Під час розрахунків карткою (купівлі в магазинах, оплата послуг) у «Скарбничку» автоматично перераховуватиметься «округлення суми платежу до 10 грн».

Це означає, що якщо ви здійсните купівлю на 226,7 грн, то до «Скарбнички» буде перераховано 3,3 грн.

4. Округлення залишку на картці

Наприкінці кожного дня баланс картки округляється до 10 грн, а дрібні гроші автоматично надходять на рахунок «Скарбнички».

Наприклад, наприкінці дня баланс картки становить 5 124,5 грн. Наступного ранку баланс картки становитиме 5 120 грн, а до «Скарбнички» буде перераховано 4,5 грн.

5. Регулярне поповнення

Ви визначаєте дату та суму, яку банк автоматично щомісяця перераховуватиме з вибраної картки на рахунок «Скарбнички».

Наприклад, можна відкладати 300 грн щомісяця 5-го числа.

Ручне поповнення з картки

«Скарбничку» можна в будь-який час самостійно поповнювати з власної картки. Загальна сума таких поповнень «Скарбнички» протягом кожного календарного місяця не може перевищувати 5 000 грн (на підключені умови накопичення це обмеження не поширюється).

Як це зробити. Заходимо в розділ «Скарбничка». Тиснемо на зелену кнопку «Поповнити», заповнюємо необхідні поля та підтверджуємо операцію.

Проценти

У кінці кожного строку вкладу, що становить 12 місяців, нараховуються проценти й автоматично додаються до основної суми депозиту (капіталізація). Тому наступного строку вкладу дохід нараховуватиметься і на суму вкладу, і на цю суму доданих (капіталізованих) процентів.

 

Виплачуються проценти під час повернення вкладу.

 

Згідно з Податковим кодексом України за всіма вкладами фізичних осіб утримується податок 19,5% від суми нарахованих процентів за вкладом (18% податку на доходи фізичних осіб + військовий збір 1,5%).

Як зняти гроші, коли вам потрібно

Зняти потрібну суму коштів на власну картку можна в будь-який час, до того ж ця операція доступна без розірвання договору. Жодних попередніх погоджень із банком ця операція не потребує.

 

Після зняття коштів «Скарбничка» автоматично відкривається знову з тим самим номером рахунку та налаштуваннями, тобто всі підключені умови накопичення зберігаються.

 

Зверніть увагу! Якщо ви знімаєте кошти зі «Скарбнички» (частково або повністю) до закінчення чергового строку вкладу (12 місяців), то проценти саме за цей неповний строк буде перераховано за ставкою «До запитання».

 

Як це зробити. У Приват24 заходимо в меню «Скарбничка» й з переліку доступних функцій вибираємо «Зняти кошти». Після активації цієї функції вводимо суму, вибираємо Картку для виплат для зарахування коштів і підтверджуємо операцію. Кошти зараховуються на картку в режимі онлайн.

Вклад закінчується. Що далі?

Якщо ви не плануєте забирати вклад, то можна не хвилюватися. Після закінчення строку «Скарбничка» продовжується на новий строк автоматично.

До відділення для цього ходити не потрібно, а також нічого не треба налаштовувати в Приват24. Водночас візьміть до уваги, що після продовження може змінитися процентна ставка за вкладом відповідно до актуальної процентної ставки для таких самих нових договорів.

 

Після продовження вкладу на новий строк ви отримаєте повідомлення від банку про процентну ставку, що діятиме протягом наступного строку. Якщо вам не сподобаються такі умови продовження, то ви можете в будь-який час зняти кошти з рахунку.

Як отримати документи

Якщо вам потрібен документ за вкладом, можна самостійно його завантажити та надіслати на свій e-mail. Рекомендуємо вам використовувати лише перевірену e-mail-адресу.

Як це зробити. У вебверсії Приват24 скористайтеся меню «Скарбничка» → «Умови» → розділ «Важливі документи» – операція «Ваш договір».

Попередження

  • Зверніть увагу, якщо ваша картка з якихось причин заблокована або закінчився строк її дії, то перерахування в «Скарбничку» призупиняться. Рекомендуємо вам перевипустити таку картку для продовження накопичення.
  • У разі надходження на картку коштів, надісланих переказом із іншого банку, або в разі виконання банком службових зарахувань за умовами накопичення «сума від надходжень» та «% від надходжень» перерахування коштів у «Скарбничку» не здійснюється.

Як підключити онлайн

Крок 1. У додатку Приват24 виберіть меню «Скарбничка» та натисніть кнопку «Налаштувати накопичення».

Крок 2. Виберіть із переліку картку, до якої плануєте підключити умови накопичення, і натисніть на неї.

Крок 3. Виберіть зручні для вас умови накопичення та включіть поряд з цими умовами перемикач для їх активації. Можна підключити одну умову або декілька на ваш вибір.

Крок 4. Обов’язково перевірте вибрані умови, підпишіть заяву про оформлення вкладу та підтвердьте операцію.